Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Naprawa - demontaż sprzęgła kompresora klimayz
Autor Wiadomość
Maciej_krakow 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-29, 23:17   [Avensis T25] Naprawa - demontaż sprzęgła kompresora klimayz

Witam serdecznie!
Drodzy forumowicze bardzo serdecznie proszę o pomoc. Posiadam Avensis 2.0 D4D 2003r. Mam spory problem, po wyłączeniu klimatyzacji pojawia się dziwne stukanie tak jak by ktoś stukał czymś metalowym w dno garnka. Ten dźwięk dochodzi ze strony pasków klinowych a dokładniej z okolicy sprężarki klimatyzacji.
Z problemem tym udałem się do warsztatu który serwisuje klimy i tam usłyszałem że zużyte są gumowe amotyzatorki sprzęgła i że naprawa ma kosztować około 700 -800 zł i będzie polegała na wymianie tych właśnie amortyzatorków gumowych.
Poszukałem w necie i znalazłem te właśnie gumki do kupienia w Łodzi, więc zakupiłem za jedyne 36 zł.
Zakup ten bardzo mnie ucieszył bo myślałem że na tym koniec wydatków. Zrobiłem podejście do naprawy sprzęgła i szybko się wycofałem, poszukałem dalej w necie i znalazłem że muszę posiadać klucz do demontażu tarcz sprzęgła (zabieraków) w cenie 90 zł - kupiłem. Jednak nadal nie bardzo wiem jak zdemontować tarcze z koła pasowego. Kompresor odkręciłem od silnika ale nie odkręcałem przewodów z czynnikiem więc mam kompresor pod samochodem z przewodami.
Bardzo serdecznie proszę o pomoc i jakiekolwiek informację które choć trochę pomogą naprowadzić mnie jak zdemontować tarczę sprzęgła czy też zabierak i dostać się do środka tak żęby wymienić gumki. Czy może brakuje mi jeszcze jakiegoś klucza??? Jak zablokować wirnik sprężarki żeby odkręcić tą tarczę??? Gdzie mogę ewentualnie w jakiejś dobrej cenie dostać odpowiednie klucze którymi mogę zdemontować tarczę??? Jaki jest gwint na tej tarczy (zwykły czy w przeciwną stronę jak przy napinaczu paska)???
Wszystkie informacje będą bardzo cenne. Zgóry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Andrzej 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 567
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2009-06-30, 00:55   

Maciej_krakow, załącza Ci dwa manuale odnośnie klimatyzacji.
Przejrzyj to. Jest tam wiele informacji odnośnie demontażu sprężarki i nie tylko. Może Ci pomoże. Język EN.

klimatyzacja_Avensis.zip
Pobierz Plik ściągnięto 2530 raz(y) 1,01 MB

 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Maciej_krakow 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-30, 01:14   

AndrzejSerdecznie dziękuję jednak nie znalazłem w tych manualach żadnych informacji odnośnie demontażu tarczy sprzęgła. Ale materiały bardzo ciekawe i myślę że się jeszcze przydadzą. To dopiero początek przygód z moją Avką :) 2 tydzień się znamy. Badzo proszę o jakieś dalsze wskazówki. Z góry dziękuję..
 
 
Mikoś 123 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Czeremcha
Wysłany: 2009-07-01, 16:23   

Witam ja w swojej t25 mam podobny problem, takie same objawy jak w poście powyżej dodam że tutkocze tylko przy wyłączonej klimie. Jaką te amortyzatorki mają nazwę katalogową bo nie wiem czego szukać ewentualnie proszę o linki do stron z tymi amortyzatozkami. Proszę takrze o wskazówki odnośnie wymiany tych części. Z góry dzękuję
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Maciej_krakow 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-01, 22:29   

Mikoś amortyzatorki wyglądają tak jak na załączonym zdjęciu.
Link do sklepu gdzie możesz je kupić i jak wyglądają masz poniżej:

http://e-sklep-laser-sine...odowa-1035.html

Do tego potrzebne są dwa klucze, tak mi powiedzieli w tym sklepie. Jeden możesz kupić w tym sklepie a drugiego nie mają. Poniżej link do tego co mają:
http://e-sklep-laser-sine...a_Lodz-801.html

Ja kupiłem gumki ale nic z tego, nie potrafie tego cholerstwa rozebrać. Samochód 2 dni na kanale w garażu kompresor zdemontowany (znaczy przewodów z czynnikiem nie odkręcałem) miałem kompresor pod samochodem i nie dałem rady. Ten klucz co jest dostępny w tym sklepie to wyspawałem z kawałków płaskownika i 3 szt śrubek ale to za mało. Nie wiem jak zablokować wirnik sprężarki żeby odkręcić tarczę zabieraka :( chciałem dorobić klucz ale nic z tego, jak tylko go założyłem w środek tarczy i zacząłem ciągnąć tym trójkątnym to ukręcił się ten w środku tarczy. Poddałem się i narazie poskładałem wszystko do kupy i jazda dalej ze stukaniem :/ co zrobić... 700 zł za wymiane tego badziewia to dużo. kompresor po regeneracji można kupić za 800 na allegro, no wiadomo jeszcze gaz nabicie i wymiana ale.... Może ktoś ma jakiś pomysł albo może zakład tańszy, tak ze 400 to bym dał ale nie 700....
 
 
pajo-29 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: wałbrzych
Wysłany: 2009-07-02, 08:44   

Witam kolego nie kombinuj sam z naprawą kompresora wydasz pieniądze na części typu gumki, klucz , a w efekcie końcowym i tak będziesz musiał to naprawić w specjalistycznym serwisie. Ja wczoraj odebrałem swój kompresor w którym też wymieniałem sprzęgło koszt takiej naprawy to 530 zł z czego 100zł zapłaciłem za nowy uszczelniacz, jeśli chcesz dam Ci namiary na tą firmę,zrobili to w ciągu 1 dnia :-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2009-07-02, 13:21   

Według mnie to nie opłaca się dać 530 zł za naprawę jak za 800 masz sprężarę w idealnym stanie. I masz drugą na zapas jakby coś sie kiedyś w niej psuło 8-)
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
Mikoś 123 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Czeremcha
Wysłany: 2009-07-02, 15:14   

Dzięki Maciej za linki do sklepu zaraz zamawiam znalazłem warsztat w mojej pkolicy pytałem o możliwość wymiany tych amortyzatorków gościu powiedział że około 2 h roboty roboczogodzina 6 dych w razie potrzeby wypuszczenia gazu powiedział że go ściągnie a póżniej nabije spowrotem, więc koszt wymiany około 120 zyli bez części chyba że coś jeszcze doleci okaże się na miejscu. :-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Maciej_krakow 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-02, 22:44   

Mikoś powiedz proszę z jakiej części polski jesteś. Widzę w twoim opisie że Czeremcha ale google pokazują że sporo takich miejsc jest na mapie. Jeżeli ten gość Ci to zrobi w tych pieniądzach to może opłaciło by mi się przyjechać do w twoje strony do niego.. Ja szukałem po Krakowie innego zakładu ale wszyscy mechanicy mi mówią że jak coś ze sprężarką to oni tylko demnontują i dostarczają właśnie do tego gościa co chce 700 i u niego robią regeneracje a sami tylko montują i nabijają klime. Nawet w serwisie Toyoty ASO mi powiedzieli że generalnie to kompresora sie nie naprawia tylko wymienia i stanowi całość ze sprzęgłem jedną część a koszt u nich to :) 6,5 tyś + wymiana :] .
Bardzo proszę o adresy warszatatów które mogą coś takiego naprawić taniej od tego krakowskiego zdziercy którego ja znalazłem. Z góry dziękuję.
_________________
Pozdrawiam..
 
 
pajo-29 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: wałbrzych
Wysłany: 2009-07-03, 09:02   

plesser napisał/a:
Według mnie to nie opłaca się dać 530 zł za naprawę jak za 800 masz sprężarę w idealnym stanie. I masz drugą na zapas jakby coś sie kiedyś w niej psuło 8-)
Naprawa wyniosła mnie 430 zł więc jest to połowa sprężarki regenerowanej tak więc jeśli się komuś opłaca wydać 800 zł to taką kupi. Ja osobiście zdecydowałem się wymienić w swojej samo sprzęgło a uszczelniacz wymienili za moją zgodą tak w razie "wu". Ale wracając do tematu jestem ciekawy, jak koledzy poradzą sobie z wymianą samych gumek w sprzęgle ,bo jest to alternatywa na uniknięcie kosztów np. takich jakie ja poniosłem. ;-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Mikoś 123 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Czeremcha
Wysłany: 2009-07-03, 09:17   

Cześć Maciej jestem z Czeremchy na wschodzie Polski Powiat Hajnowski a mechanior jes z Bielska Podlaskiego gość zajmóje się klimą, elektryką i elektroniką samochodowa. Po niedzieli u niego będę jak tylko dostanę te części. Jak mi zrobi tą usterkę i nie będzie tego turkotania to dam znać. Tylko czy to napewno przez te amortyzatorki okaże się na miejscu. pozdrowionka!!
 
 
Maciej_krakow 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-11, 23:43   

Mikoś123 czy udało ci się może uporać z problemem? Napisz czy byłeś u mechanika i czy dał radę to rozebrać.

[ Dodano: 2009-08-07, 08:23 ]
Witam!
U mnie problem rozwiązany. Znalazłem gościa który po odciągnięciu czynnika wyciągnął sprężarke klimy i zdemontował sprzęgiełko sprężarki. Może komuś przyda się ta informacja, to sprzęgło dało się odkręcić tylko w jeden sposób a mianowicie, rozebrać cały kompresor na części, zdemontować wewnątrz tłoczki kompresora i zablokować ośkę wirnika od wewnątrz kompresora. Koszt całej operacji 300 zł koszt części do kompresora 36 zł (uszkodzone były gumowe amortyzatorki) Efekt naprawy super, żadnych problemów.
Jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji jak rozebrać kompresor to chętnie podpowiem.

[ Dodano: 2009-08-07, 08:23 ]
Witam!
U mnie problem rozwiązany. Znalazłem gościa który po odciągnięciu czynnika wyciągnął sprężarke klimy i zdemontował sprzęgiełko sprężarki. Może komuś przyda się ta informacja, to sprzęgło dało się odkręcić tylko w jeden sposób a mianowicie, rozebrać cały kompresor na części, zdemontować wewnątrz tłoczki kompresora i zablokować ośkę wirnika od wewnątrz kompresora. Koszt całej operacji 300 zł koszt części do kompresora 36 zł (uszkodzone były gumowe amortyzatorki) Efekt naprawy super, żadnych problemów.
Jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji jak rozebrać kompresor to chętnie podpowiem.
_________________
Pozdrawiam..
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga