Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] nadmiar oleju
Autor Wiadomość
artur29 
Nowy Klubowicz


Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Wiek: 43
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: birmingham
Wysłany: 2010-06-14, 20:11   [Avensis T25] nadmiar oleju

witam,
dzisiaj bylem na przegladzie auta i wymianie oleju.zauwazylem ze wlali mi na maksa oleju a nawet troche ponad tak okolo 5 milimetrow ponad max.czy to w jakis sposob moze zagrazac silnikowi czy zignorowac tan nadmiar? aha dotychczas jezdzilem na oleju 5w30 a teraz wlali 5w40.jaka jest roznica? z gory dzieki za pomoc.
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2010-06-14, 20:53   

jak na mój gust to troche za dużo, po to jest miarka żeby tego przestrzegać niech trochę odleją.

pozdro

co do oleju 5W30 bardziej nadaje się na zime a ten drugi na lato. Liczba po "W" mówi o lepkości w wysokiej temp.
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
artur29 
Nowy Klubowicz


Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Wiek: 43
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: birmingham
Wysłany: 2010-06-14, 21:18   

rozmawialem z moim tesciem on ma corolle 2005 rok i jezdzi regularnie robi przeglady w ASO i podobno jemu lali oleju ponad max bo powiedzieli ze ludzie nie sprawdzaja stanu oleju i lepiej wiecej dolac.wedlug mnie troche dziwne wytlumaczenie ale coz.sprawdze jeszcze raz stan oleju jutro i zadecyduje.jednakze dzieki za odpowiedz.
 
 
 
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2010-06-15, 15:07   

OMG że tak powiem :-D Trzeba być totalnym idiotą (mówię o tych co lali ojel oraz o tych z ASO co powiedzieli że dlatego leją ponad maks że nie sprawdzają poziomu oleju) żeby wlać ponad górną kreskę na bagnecie.

Ludzie, to grozi uszkodzeniem uszczelniaczy zaworowych!!! A przy totalnym braku szczęścia nawet uszkodzenia pierścieni, chociaż to już trzeba mieć totalnego pecha.

Generalnie to jest tak w Dieslu leje się kilka mm poniżej górnej kreski, w benzynowcu idealnie pomiędzy kreskami i ani kropli więcej !!! no chyba że komuś zależy na wymienianiu uszczelniaczy to już jego sprawa.

Odlej olej koniecznie ;-) I nie bądź jak reszta - sprawdzaj poziom oleju w silniku regularnie najlepiej co 1-2tys km ;-)
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
artur29 
Nowy Klubowicz


Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Wiek: 43
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: birmingham
Wysłany: 2010-06-15, 21:43   

no bede musial ten nadmiar odessac,dzisiaj sprawdzalem ponownie no i nie ma bata jest okolo 5mm ponad max.nie kumam jak mozna spie...taka prosta rzecz jak wlanie oleju.
ogolnie duzo na ten temat czytalem i zdania sa podzielone.niektorzy pisza ze 5mm to nie jest problem a inni ze silnik moze szlag trafic. czy moge to jakos samemu odessac np przez wejscie na bagnet poprzez rurke i strzykawke?
 
 
 
cure-arti 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-16, 20:55   

Jak to nie wiesz jak można spie... olej kosztuje nie?? Ja już więcej do Aso nie pojade do tych darmozjadów i naciągaczy. Rok temu robiłem przegląd a pare miesięcy póżniej zaczęło mi coś stukać w tylnym zawieszeniu. Pojechałem do znajomego warsztatu a tam sie okazało:
-swożnie
-drążki i końcówki drążka kierowniczego
-gumy i łączniki stabilizatora tylnego (to on walił)
-tuleje wahacza
do wymiany. Nie ma opcji żeby tego nie widzieli na przglądzie to sie w pare miesiacy nie sypie. Ale ja widze w tym ich cel drążki prawie rozwaliły przekładnię kierowniczą która kosztuje bagatela 3000zł. Nie polecam ASO w żadnym wypadku. Ostatnio zrobiłem przegląd 135k w znajomym warsztacie gdzie zrobili mi wszystko tak, że na następnym tylko olej wszędzie wkładali części orginalne ( okazało się że filtr powietrza wcześniej wymieniany w ASO był polskiej firmy ) kosztował mnie z olejem Castrol Egde 4l 370zł

pozdawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
artur29 
Nowy Klubowicz


Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Wiek: 43
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: birmingham
Wysłany: 2010-06-16, 21:26   

no to niezle.dzisiaj odciagnalem sobie jakies 300ml oleju przez wejcie na bagnet no i teraz jest jakies 2 mm ponizej max czyli chyba powinno juz byc ok.powiem jeszcze tylko ze w zeszlym roku moj tesciu tez zmienial olej w ASO i jak wczoraj sprawdzil poziom to jest centymetr ponad max i tak z tym jezdzi juz rok czasu bo nie sprawdzal wczesniej.masakra normalnie co oni odwalaja za maniane.

pozdrawiam
 
 
 
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2010-06-20, 09:14   

Też bluźnie na ASO ile wlezie. Ale jedna Autoryzowana Stacja Obsługi zyskała moja ubóstwo :-) ASO Katowice. Tam nie odwalają manian, serwisanci są kompetentni i znają sie na rzeczy. Będąc tam moją Avą spostrzegłem, że na serwisie u nich stoi Land Cruiser z Niemiec, czeska Corolla oraz z Włoch Rav4. Także chyba UE jeździ servisować właśnie tu :-)

A mi za koszt podłączenia do kompa (150zł) wyczyścili przepływkę, wbili wtryski do kompa, sprawdzili sprężanie doładowanie, EGR. W ASO w Lublinei zabuliłbym z 800zł a tu zapłaciłem 150 :-D
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga