Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] Dlaczego Avensis T22, a nie Mazda 626 GF (1997
Autor Wiadomość
xm
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: LPU
Wysłany: 2016-01-18, 13:08   

Dzięki wielkie msblondyn :) . Coraz więcej mi się rozjaśnia. Faktycznie znalazłem nawet kilka SOLniczek z 1.8 :) .

A czy możesz mi podpowiedziec coś odnośnie moich wcześniejszych pytań, które zadałem nieco wyżej? klik - chodzi o pytania:

Cytat:
3. System VSC. Mam w rękach polską instrukcję. W jednym miejscu pisze, że to "Układ kontroli napędu" (czyli pewnie kontrola trakcji), a stronę dalej, że "Układ kontroli stabilności jazdy" (czyli ESP). Rozumiem, że są dwie wersje VSC i nie do końca wiadomo czy to tylko trakcja czy kontrola toru jazdy? Czy jak to jest? A może to błąd w tłumaczeniu instrukcji? Z resztą, nie wiem czemu tu jest rysunek Anglika, wcześniej jest podana dobra lokalizacja przełącznika (na prawo od kierownicy, koło włącznika dogrzewania).


Jeszcze znalazłem takie zdjęcie, gdzie jest osobny przycisk od... TRC (o którym w instrukcji ani słowa). W dodatku w miejscu gdzie powinien być włącznik ogrzewania siedzeń. A włącznik ogrzewania siedzeń tam, gdzie powinien być spryskiwacz reflektorów. I o co chodzi?



Cytat:
5. Nawigacja. Każde radio poliftowe, ma guziki: GUIDANCE, REROUTE, RTN i NAVI. Nawet przy kaseciakach tak jest, więc zakładam, że był do tego jakiś osobny czytnik CD. Na jaki rok były ostatnie mapy i jakie kraje obejmowały? Lubię takie retro-wynalazki ;) . W swoim obecnym aucie mam radio z nawigacją strzałkową i wbrew pozorom, nie jest to taka głupia sprawa (nie licząc nieaktualności map).

6. Dogrzewacz silnika. Instrukcja wyjaśnia działanie - fajna sprawa. Czy te dogrzewacze zdarzały się w benzynach, czy tylko w dieslach?
Druga rzecz: czy jest możliwość zaadaptowania go na ogrzewanie postojowe? W sensie pracy nie tylko z włączonym silnikiem. Rozumiem, że trzeba załatwić podawanie paliwa i obieg chłodziwa (bo nie wiem czy T22 ma dodatkową pompkę), ewentualnie włączyć wentylator by grzać kabinę. No i sterownik kabinowy + ewentualny pilot. Widział ktoś takie przeróbki?
_________________
MB W201 190D, 1989
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-01-18, 19:55   

Moja wersja nie posiada żadnych antypoślizgów itp, Ta sfera kończy się u mnie na ABS... :mrgreen:

Co do innych elementów wyposażenia dodatkowego to moja wiedza jest słaba, gdyż w Avensis T22 po lifcie oprócz mojego auta to siedziałem jedynie w bliźniaczym modelu u kolegi, różnił się tylko kolorem i tym ze miał webasto. Gdzie był jakiś włącznik do webasto nawet nie zwróciłem uwagi, ale mogę dopytać kolegi. On też miał D-4D.

Tempomaty i skórzane fotele widziałem w tych autach tylko na aukcjach w necie.

Fabryczne radio ma wejście do podłączenia zmieniarki. Do tej zmieniarki była jakaś płyta z mapami do nawigacji. Czy każde auto miało odbiornik GPS już przygotowany pod nawigację... nie wiem.

Większą wiedzę mam jedynie w sferze plusów i minusów tego modelu. W grę wchodzi oczywiście wersja z silnikiem D-4D.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
xm
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: LPU
Wysłany: 2016-01-18, 21:59   

Twoja T22 to SOL? (widzę plastikowe drewno na Twoim obrazku :) )
Pytam, bo niby gdzieś tam było, że w SOL zawsze był komplet tych wszystkich "literek" typu ESP (VSC)... Ale nie wiem, czy faktycznie taka była reguła, czy może to był cennik konkretnego dystrybutora, na konkretny rok. Albo może to tylko w benzyniakach występowało?
Inaczej: czyli zdarza się SOL bez VSC i kontroli trakcji?

Chcę tym autem trochę pojeździć (10 lat? więcej?). Obecnym jeżdżę siódmy rok i pozbywam się tylko dlatego, że zaraz się złamie wpół (ma 27 lat i był zapuszczony już w chwili zakupu). Także chciałbym od razu konkretnie wyposażony egzemplarz.
Ale bez skór :) . Welur w Avensisie jest, jak dla mnie, kosmiczny :)

Czyli możliwe, że dogrzewacz był tylko w dieslu. Sporo szukałem ofert, ale nie widziałem nic takiego przy benzyniakach. Szkoda. Fakt, że benzyna i tak szybciej się nagrzewa, ale mi zależało raczej na przeróbce na w pełni funkcjonalne postojowe z pilotem :) .

Ja raczej celuję w 1.8, także o diesla nie będę wypytywał. Ale i tak dzięki za podzielenie się wiedzą :) .
_________________
MB W201 190D, 1989
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-19, 18:06   

xm napisał/a:

Znalazłem taki obrazek:
[url=http://s30.postimg.o..._01.jpg]Obrazek[/url]
Czyli poliftowe Sol było tylko z benzyną 2.0 (D4)? Trochę lipa, w sensie "żegnaj LPG".

Bardzo fajny obrazek, to pokazuje jak bardzo Avensis podrożał przez ostatnie 15 lat. Za symboliczną dopłatą 2,5tys.zł można było kupić dizla a teraz to nieopłacalna inwestycja rzędu 10-20tys.zł.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-01-19, 21:19   

Moje auto zostało dokładnie wyprodukowane w listopadzie 2000r. Jest to wersja SOL z silnikiem diesla D-4D. Wyposażenie takie jak pisałem w poście wcześniejszym ale jeśli chodzi o VSC to nie ma jej w moim aucie, z resztą u kumpla też nie było. Felgi standardowo były stalowe, alu za dopłatą.
Wydaje mi się, że w ostatnim roku sprzedaży T22 czyli 2002 mogło nie być dostępnego Diesla w wersji SOL. Na holenderskich stronach jest dużo takich Avensisów D-4D z 2002r, które nie mają pseudodrewna, ani przyciemnianych szyb, ale mają światła przeciwmgłowe przednie i taka ciekawostka lusterka w kolorze nadwozia i zderzaki malowane w całości (bez czarnej wstawki na środku). To chyba Terra Plus.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-23, 19:18   

msblondyn napisał/a:
Wyposażenie takie jak pisałem w poście wcześniejszym ale jeśli chodzi o VSC to nie ma jej w moim aucie, z resztą u kumpla też nie było.

Bo VSC i TRC było tylko w 2.0D4, przynajmniej jeżeli chodzi o Polskę. Z resztą 1.8 SOL u nas też nie było.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
xm
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: LPU
Wysłany: 2016-01-24, 13:00   

Schwefel napisał/a:
Z resztą 1.8 SOL u nas też nie było.
Ale "poniemieckich" poliftów SOL z 1.8 VVT-i (1ZZ-FE) troszkę jednak jest:
http://olx.pl/oferta/toyo...D5-IDd4tyJ.html - oglądałem, VIN zgodny
http://olx.pl/oferta/toyo...D5-ID9IOYn.html
http://moto.gratka.pl/tre...a-17703883.html
http://otomoto.pl/oferta/...a-ID6yafmN.html

Schwefel napisał/a:
Bo VSC i TRC było tylko w 2.0D4, przynajmniej jeżeli chodzi o Polskę.
Ale z tym, to mnie nieco zmartwiłeś. Trochę mi na tym zależało, ale w kombinacji z 1.8. Chyba faktycznie nie widziałem takiego połączenia - choć niektórzy sprzedawcy piszą, że ma ESP+TC+ABS, to guziczka od wyłączania już nie widać - czyli miałbym najwyżej argument do zbicia z ceny.

Wczoraj oglądałem trzecią Avensisę z VVT-i. No i też trochę traktorowato pracowała. Szukam jeszcze dla porównania zwykłej (przedliftowej) w najbliższej okolicy żeby posłuchać.
_________________
MB W201 190D, 1989
 
 
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-01-24, 20:27   

xm napisał/a:
Ale z tym, to mnie nieco zmartwiłeś. Trochę mi na tym zależało, ale w kombinacji z 1.8. Chyba faktycznie nie widziałem takiego połączenia - choć niektórzy sprzedawcy piszą, że ma ESP+TC+ABS, to guziczka od wyłączania już nie widać - czyli miałbym najwyżej argument do zbicia z ceny.


Ja tym bym się zbytnio nie przejmował. Najnowszy T22 będzie miał 14 lat. Im mniej wyposażenia, tym mniej rzeczy do psucia. Z tym benzynowym 1.6 i 1.8 vvti jest tylko problem z braniem oleju z tego co pamiętam. W 2.0 tego raczej nie było, tylko nie zagazujesz go. Chociaz podobno od roku jest dostępna instalacja STAGA do dwulitrówek, ale to chyba chodzi o T25. W tych instalacjach stale pracuje benzyna z gazem
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
xm
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: LPU
Wysłany: 2016-01-24, 22:00   [Avensis T22] [Avensis T22]

Eee tam, akurat elektrykę, to łatwo się robi, bo nie trzeba do niej kanału i podnośnika, a za narzędzia wystarczy przeważnie miernik za 15zł i olej... w głowie ;) . Dałbym radę. Wiek mnie nie rusza, mój zgniły Meś ma w tym momencie 27 lat i jutro jadę nim do roboty 22km :) .
Powiem Ci, że nawet jakoś nie rozważam T25, choć najtańsze T25, mniej kosztują niż najdroższe T22. Po prostu, to nie to, nawet Carina E była brana pod uwagę, o 626 nie wspominając :)
D4 też odpada - To ma być auto na 10 lat jak nie lepiej. Nie jeżdżę nie wiadomo ile, ale przez ten czas, jeżdżąc na LPG, zaoszczędziłbym na kolejną Toyotę. A gaz do D4... ok, kosztuje cośtam drożej, ale tak jak piszesz - spory udział benzyny w spalaniu, więc oszczędność taka sobie.

[ Dodano: 2016-01-30, 10:33 ]
Proszę bardzo:
http://otomoto.pl/oferta/...y-ID6ygJh1.html
Nie jest to Sol, silnik 1.8 VVT-i, ale ma podgrzewane siedzenia (welur) i spryskiwacze reflektorów. To tak w ramach ciekawostki :)
Nie wiem skąd są takie tablice, ciekawe skąd sprowadzony. Skandynawia jakaś?

_________________
MB W201 190D, 1989
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-30, 15:52   

Wersja skandynawska, bo ma spryskiwacze reflektorów.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-01-30, 21:38   

Z tego co wiem wersje skandynawskie miały spryskiwacze reflektorów, i podobno w dieslach mocniejszy alternator, większy akumulator i podgrzewanie filtra paliwa.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-04, 02:01   

No i często dodatkową nagrzewnicę/webasto bez zegara.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
xm
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: LPU
Wysłany: 2016-02-07, 15:51   

Koledzy, oglądałem wczoraj piątą Avensis - pierwsza bez VVT-i (przedliftowa) jaką widziałem. I to jest to!

I teraz pytanie:
Czym różni się 1.6 (4A-FE) lub 1.8 (7A-FE) od 2.0 (3S-FE)? Nie chodzi o pojemność ani moc ;) . Między pierwszymi dwoma, to rzuca się w oczy zastąpienie rozdzielacza zapłonu, dwoma cewkami. Ale generalnie silniki spokrewnione. A jak jest z 2.0?

Czy jest przedliftowy 2.0 to silnik technologicznie starszy czy nowszy od przedliftowego 1.6/1.8? Czy któryś z nich ma jakieś szczególne rozwiązania, które bardziej predestynują go do LPG ? Czym one się różnią.




Stwierdzam, że VVT-i grzechocze :) . To musi być łańcuch. Normalnie diesel na benzynę. We wszystkich czterech jakie widziałem (miały różny stan) był dźwięk przypominający rower Wigry 3, gdy za mocno przesunęło się koło, co zbyt mocno napięło łańcuch ;) . Tyr-tyr-tyr.

Na jutubie jest masa filmów z głośną pracą VVT-i (i żadnego z "prawidłową" - może ktoś nagra?). Fakt, że na części może słychać zawory i fakt, że ucho to jedno, a mikrofon w kamerze to drugie, ale...
https://www.youtube.com/watch?v=bxIfb_Tqbos
https://www.youtube.com/watch?v=b8-W_K15c-k
https://www.youtube.com/watch?v=l08o85ECW64
https://www.youtube.com/watch?v=KhBgdSCd1Uc
... coś cichszego, ale podobnego słyszałem w każdej z czterech VVT-i. Wszystkie były wadliwe?

Wczoraj, w starym 1.8 7A-FE - było praktycznie tak jak w Maździe. Może i minimalnie się telepał, ale pracował o wiele ciszej od VVT-i.

Także jestem chyba jednak przekonany na przedlifta. Lipa, że spalanie większe, a moc mniejsza, lipa że mniej poduszek (kurtyn brak)... Uroda wnętrza niewiele gorsza... Sterowania radiem z kierownicy nie żałuję, bo pewnie i tak bym wsadził starego Beckera... Komputera tym bardziej, bo to tylko gadżet, bo sam dokładniej liczę spalanie. Klimę z półautomatem też można znaleźć. Jest coś w przedlifcie takiego, co poprawili dopiero w poliftach? Przedlift, to bardzo strzał w stopę i armagedon czy też daje radę?
_________________
MB W201 190D, 1989
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-07, 21:01   

xm napisał/a:
Jest coś w przedlifcie takiego, co poprawili dopiero w poliftach? Przedlift, to bardzo strzał w stopę i armagedon czy też daje radę?

Hamulce. Przed liftem krzywiły się tarcze ale problem można było rozwiązać kupując zamienniki poza ASO. Tak czy siak słabo to hamuje przez małe tarcze i bębny z tyłu.

xm napisał/a:
Czy jest przedliftowy 2.0 to silnik technologicznie starszy czy nowszy od przedliftowego 1.6/1.8?

Ta sama generacja silników dopracowywanych od lat 90-tych. Wszystkie tak samo znoszą gaz.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
xm
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: LPU
Wysłany: 2016-02-08, 22:03   

Nietypowe pytanie: jaki kolor podświetlenia wyświetlaczy ma przedliftowa T22? Dam se rękę uciąć, że w tej co widziałem było zielonkawe (wpadające w błękit), a tu widzę pomarańcz:

Zdjęcie by tak wyszło??? Czy dłubane? A może tak ma być?
_________________
MB W201 190D, 1989
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga