Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

sportwheels.pl Maglownica Toyota części samochodowe Tarcze, hamulce
Sportwheels
Przekładnie kierownicze
Części Avensis
Układy hamulcowe

Poprzedni temat «» Następny temat
T25 2.0 VVTI Rozrząd, dziwne objawy
Autor Wiadomość
Mr Kenu 
Nowy Klubowicz

Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Wysłany: 2021-11-23, 17:25   T25 2.0 VVTI Rozrząd, dziwne objawy

Witam, po trasie ok 400km po zwolnieniu na skrzyżowaniu zapaliła mi się lampka ciśnienia oleju. Mega zdziwienie i zjazd na pobocze, zgasiłem silnik, sprawdzam olej i jest ok. Zresztą nie zużywa oleju więcej niż powinien, oczywiście olej to Valvoline 5W30. Przebieg niecałe 200k. Odczekałem chwilę, odpaliłem i wszystko wróciło do normy. Wróciłem tą trasę bez przygód. Po 2 dniach jak co dzień odpalam samochód na dojazd do pracy kilka km, ale zaczął szarpać prychać no i wyskoczył Check i systemy trakcji. Diagnoza wypadanie zapłonu. Zaczynam od świec, ale stare okazały się całkiem zdrowe i czyste, lecz podczas tych czynności słyszę chrobotanie od strony rozrządu. Mechanik potwierdził obawy, rozrząd do wymiany, ponoć padają w nich napinacze zapadkowe sterowane ciśnieniem oleju. Łańcch bije o obudowę nawet na gorącym silniku. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć w związku z wymianą rozrządu w T25 2.0 VVTI z 2005r ? Serwis wycenia na kwotę 3-3,5 tys... Pozdrawiam.

ASO Avensis 

Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Imię: Tomek
lupus_arctos

Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Wysłany: 2021-11-24, 13:34   

Mr Kenu, to proste. Skoro dostajesz wycenę, to poproś co wchodzi w jej skład, jakie części i ile roboczo godzin przewidują. Tak się normalnie to liczy w prawdziwym warsztacie.

Sam koszt zestawu łańcucha to od 600 zł w górę. Komplet części to pewnie z 1000-1500 zł max w zależności czy wszystko będziesz wymieniał.

Odpowiedz do tematu