Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie AutoCasco najlepsze?
Autor Wiadomość
Grabus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-12-23, 14:18   Jakie AutoCasco najlepsze?

Najprawdopodobniej dzisiaj wieczorem stanę się szczęśliwym posiadaczem Toyotki Avensis, a tym samym stanę przed koniecznością wykupienia AutoCasco. Wcześniej nigdy nie korzystałem z tej formy ubezpiecznia, może macie jakiś swoich faworytów w tej dziedzinie? Raczej w przypadku AutoCasco nie warto kierować się jedynie ceną, dlatego wolę najpierw zasięgnąć opinii.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
dasiek 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Sedan
Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 21
Skąd: Łętownia
Wysłany: 2009-12-23, 20:56   

mi najtaniej wyszło w link4 moze dlatego ze od zawsze u nich ubezpieczałem... ale z racji ze jestem w takiej sytuacji ze jestem osobą na wózku inwalidzkim czesto korzystam z ich pomocy np. gdy złapie gume w trasie lub inne przygody nigdy sie na nich nie zawiodłem i pomoc drogową do 30min zawsze miałem a i ze zwrotem pieniedzy u nich tez słyszałem ze w razie stłuczki nie ma problemu.. zawsze mozesz zadzwonic i oblicza ci składke w pare minut .to moja skromna opinia;)
_________________

zapraszam do oceny mojej ave:)
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Grabus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-12-24, 00:40   

O, to mnie zaskoczyłeś nieco. Ja mam w link4 obecnie ubezpieczenie OC, ale sądziłem że ze względu na ich "oszczędną" infrastrukture AutoCasco u nich nie będzie zbyt dobrym pomysłem.
 
 
kocur 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-12-24, 12:10   

Mam OC w link4 na nissana almerę i nie powiem ale jestem z niego zadowolony i to bardzo. Miałem małego dzwona i pomogli mi w kopaninie z ubezpieczycielem sprawcy. Jak chciałem ubezpieczyć u nich avkę jako 2 samochód to z podstawowym AC przy 60% zniżki wyszło mi 2100 :-? Zadzwoniłem do Liberty i za full OC, AC i assistance z gwaracją naprawy nowymi oryginalnymi częściami Toyoty wyszło mi 1900. Jak mnie nie chcą to się nie pcham. Teraz mam jeden samochód w Linku a drugi w Liberty :-P
_________________
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Grabus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-12-24, 23:20   

Ok, ok dziękuje za każdą opinię. Zbieram pomału bazę wiedzy ;) Czekam na następne głosy.
_________________
Pozdrawiam
Grabus
 
 
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2009-12-28, 19:35   

Poprzednio miałem Primerkę (1999) ubezpieczoną w AXA - bardzo dobrze mi się współpracowało - składki niewysokie
Żonka ma Yariskę - ale przywiezioną z GB i przełożoną - AXA powiedziała że jej nie ubezpieczy, więc poszukaliśmy innego ubezpieczyciela i padło na CU (obecnie Aviva) - mimo że jest młodym kierowca (prawko wtedy od 2 lat) policzyli jej stawki z uwzglednieniem moich zniżek (ponoć jako "wspólnotę małżeńską)
Więc po zmianie auta też zgłosiłem się do CU żeby mieć auta ubezpieczone u jednego - podali mi koszt pakietu po wszelakich zniżkach na poziomie ok 2000
Oczywiście zgłosiłem się też do AXY żeby zgłosić sprzedaż Nissana - a Pan zapytał czy zamierzam coś kupić w zamian - a ja mu na to że już kupiłem Avkę - no nastąpiła wycena z uwzględnieniem zniżek posiadanych + dorzucił chyba 5% za "długoletnie pożycie" z AXA i wyszedł koszt na poziomie 1600 zł więc nadal jestem w AXA
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
BartekLub 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Wiek: 42
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-12-29, 12:50   

Jesli chodzi o ubezpieczenia trzeba naprawde uwazac... Ostatnio mialem pzygode... 2 Letnie vito parking, kobieta cofa i uderza we mnie. Praktycznie caly bok pognieciony podrapany i w ogole... oswiadczenia spisane bla bla nastepnego dnia do Alianza na wycene z odszkodowania z Oc sprawcy. Pan porobil zdjecia i w ogole no i dzwonie po kilku dniach ze wycenil mi szkode na 1600 zl.Parsknalem smiechem i powiedzialem ze nie przyjmuje odszkodowania. No wiec on na to ze euro tax mu tak wyliczyl. ok mowie ide do adwokata. W tym momencie biegly rzeczoznawca wycene zrobil na 6500 tys ale adwokat powiedzial ze nie daruje im tego i bedziemy ciagnac jeszcze wiecej bo wiecie. Auto stoi nie zarabia na siebie bla bla takze ja nie polecam. Avka ma ubezpieczenie w Warcie. Moze jest troszke drozej ale nie robia problemow w razie czego, mam nadzieje ze nie bede musial korzystac z ich pomocy ale wiadomo jak to jest naszym kraju jesli chodzi o np. parkowanie do hipermarketami. :) pozdrawiam wszystkch.
 
 
Pieter
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 13:27   

Mi najtańsze OC + NW wyszło w MTU = 298zł - płatne jednorazowo (60% zniżki)
Jeśli chodzi o AC to mam pozytywne doświadczenie z Wartą i HDI. Jeśli chodzi o tą pierwszą to miałem w tym roku przygodę z nexią (AC). Po gradobiciu które przeszło przez moje miasto miałem kilka wgniotek na masce, dachu i bagażniku. Oczywiście zgłosiłem szkodę, w ciągu kilku dni przyjechał rzeczoznawca, ocenił szkodę po tygodniu miałem już wycenę + tydzień czekałem na kasę. Okazało się, że szkoda całkowita ;-) a tych wgnieceń prawie nie widać i przytuliłem 2 tysie na aucie wartym 3 tysie.
Także Avce też wykupiłem AC w Warcie przy 60% zniżki wyszło 1300zł - wartość auta - 36tysi.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
piotrkuszetka 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2010-12-03, 08:51   Aviva

Czy ktoś jeszcze odpowiada w tym temacie? Ze swojej strony rekomenduję tanie ubezpieczenia w Aviva. Dla mnie przygotowali naprawdę dobrą ofertę :) Gdyby ktoś był chętny o więcej szczegółów to zapraszam na priva.
_________________
Polecam tanie ubezpieczenia
Ostatnio zmieniony przez piotrkuszetka 2010-12-15, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
budyn1005 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 31
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2010-12-12, 11:20   

chciałbym przestrzec przed "tanimi" ubezpieczalniami. Uwierzcie mi, że nie ma co oszczędzać na ubezpieczeniu auta, szczególnie, że każdy wydaje na auto spore na swój portfel pieniądze. Niestety jak w naszym kraju bywa prawo pozwala wciskać „nieziemskie” obietnice przez ubezpieczyciela, aby tyko klient (sformułowanie żywcem wzięta z LINK 4 naiwniak) wykupił OC i AC. Jestem zwolennikiem PZU i AVIVY. Z ojcem mamy w sumie 4 auta. W poprzednich latach ojciec oszczędzał (szmaciany link 4, compenta, itp.). zmienił zdanie jak jakaś naprana babka wbiła mu się w stronę pasażera i przygwoździła pracownika do wózka inwalidzkiego. Sprawa skończyła się w sądzie. Ponieważ przez ponad rok link 4 nie chciał wypłacić kasy z praktycznie skasowane auto (autko – marka nie istotna – z 2006r, wartość 65tyś. – niemożliwa naprawa (bynajmniej z raportu niezależnego rzeczoznawcy wytypowanego przez sąd) a link 4 po 4-rech oględzinach (link 4 wynajmuje firmę do wyceny szkód – szmaciarze nawet nie mają swoich przedstawicieli jak np. pzu) orzekł wartość szkód 8900zł (pierwsza wycena 5000zł). Dopiero po 1,5 roku i 3 rozprawach sąd nakazał wypłatę za całkowitą szkodę. Uwierzcie mi, że przy wyborze ubezpieczyciela macie spory wachlarz cenowy (w moim przypadku od. 750 – do 1700zł). W perspektywie jednorazowej zapłaty jest to spora różnica, ale jak cos się stanie i zobaczycie jak trzeba się napocić aby odzyskać kasę (pisma ,dojazdy na rozprawy – link 4 – w W-szawie) i do tego brak auta (nie powinno się przystępować do naprawy ponieważ w takim przypadku link 4 zarzuci Wam, że nie wypłacą kasy, ponieważ sami zgodziliście się na wymianę jakiegoś uszkodzonego podzespołu i ich zdaniem nadającego się do naprawy lub dalszego użytkowania) to przekonacie się, że nie warto oszczędzać.
Także uczcie się na błędach innych.
Dla dodatkowego przykładu miałem ubezpieczone mieszkanie w link 4 –po zalaniu przez 8 miesięcy nie chcieli mi wypłacić kasy (rzeczoznawca wycenił szkody na 14500 zł a link 4 na 2800zł – i znowu odwołania –cztery- i na końcu sąd. Czas – 11 miesięcy. Teraz jestem w pzu.
Pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2010-12-12, 12:15   

co do PZU to może i ono lepsze od link4 ale ja się do nich odwracam czterema literami - spowodowane to jest postępowaniem z STS Chopin - i budyn1005 - nie powiesz że wspaniałe PZU jest tu correct, mów że PZU nie stać na wypłatę niecałego 1,5 mln. Przykładowo, gdy kończy się ubezpieczenie OC I AC Samochodu , mieszkania, i innych pomniejszych ubezpieczeń rocznie wychodzi ok 2000 zł które od wielu lat wpłaca się do PZU. czyli licząc "lekką" ręką po odjęciu wszelkich wypłat dla wpłacających z tytułu odszkodowań na odszkodowanie dla Chopina składa się niech będzie 1500 osób. Nie pomnę jaką stawkę płaci armator za ubezpieczenie żaglowca za polisę (od 12 lat PZU nie wypłaciło z niej żadnego odszkodowania). Więc PZU - Prawdziwi Złodzieje Ubezpieczeniowi - nie jest tu wspaniałością. JA zresztą sam walczyłem z PZU ws odszkodowania z OC sprawcy - bo jak Ci suzuki gVitara wjeżdża 60 km/h w lewy tył nissana sunny to wg PZU błotnik można wyklepać i polakierować, klapę bagażnika też, w zawieszeniu też się okazało że amortyzator nadaje się do dalszego użytkowania (sic!)- w moim przypadku po tygodniu "walki" i stwierdzeniu że spotkamy się w sądzie w przeciągu 15 minut okazało się że wszystkie ww. elementy (i jeszcze kilka drobniejszych) PZU "wspaniałomyślnie" zakwalifikowało do wymiany.
Może ze względu na ww. wspomniane zaszłości i miłość do żeglarstwa jestem stronniczy ale..


PS zapraszam na strony
http://www.facebook.com/#...122742041123351
http://www.facebook.com/#!/NIELubiePZU
 
 
budyn1005 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 31
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2010-12-12, 21:16   

tak jak mówisz nikt nie jest idealny. nie będę się wypowiadał na temat statku bo to nie to forum (jeżeli już jesteś znawcą to zapoznaj się z zasadami ubezpieczeń "środków pływających pozalądowych"). Natomiast dziwi mnie fakt, że jeżeli ktoś uczestniczy w wypadku, w którym ktoś wjeżdża mi w "kuper" auta z prędkością ok. 60km/h to logiczne są tzw. usterki ukryte, nie widoczne z zewnątrz. w takim przypadku od razu składa się o wykonanie szczegółowych oględzin np na stacji diagnostycznej lub w dobrym warsztacie. i nie musisz się "przepychać". takie jest Twoje prawo, tylko trzeba je jeszcze znać! piszesz, że walczyłeś tydzień. przeczytaj mój poprzedni post. porównujesz tydzień z rokiem?
Nie myśl, że mam coś złego na myśli. oczywiście przy nie jest idealne, ale masz agenta na miejscu, właściwie na telefon. trzeba ubezpieczyć, to przyjeżdża, masz szkodę to przyjeżdża. z papierkami też jest łatwiej. oczywiście, że każdy rzeczoznawca chce dać jak najmniej - przecież oni mają prowizje z tego co zbiją z ceny. po prostu musisz twardo z nimi rozmawiać. jak taki gość zobaczy, że wiesz jakie masz prawa i że się znasz to zupełnie inaczej będzie z Torbą rozmawiał. doradzę jeszcze inaczej. zawsze warto znać jakiegoś prawnika. nawet, jeżeli się nie zna, to zasięgnięcie tematu w fachowca kosztuje ok 150zł (liczę tu wszystkie papierki). zawsze warto wydąć tą stówkę zanim coś podpiszesz (możesz tylko znacznie więcej zyskać). żadna ubezpieczalnia nie chce się z każdym procesować. dlatego fachowe pismo w większości przypadków załatwia sprawę.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
kocur 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-12-12, 22:18   

Są firmy które specjalizują się w takich sprawach, są nawet wyciągnąć od ubezpieczyciela zwrot za straty moralne. Wiadomo że nie za darmo bo nikt nie jest przecież altruistą ale to i tak więcej niż wywalczy się samemu.
Swego czasu miałem dzwona gdzie sprawca był ubezpieczony w Hesti i jego przedstawiciel całość uszkodzeń wyliczył mi w koszcie nowego zderzaka do avki czyli jakieś 1500 pln. W ty momencie powiedziałem miłemu panu rzeczoznawcy że rozliczam się bezgotówkowo w wybranym warsztacie. Samochód zaprowadziłem do ASO Toyoty a tam koszt naprawy był około 6 tysięcy. Samochód doprowadzony do stanu poprzedniego na oryginalnych częściach. Dodatkowo przegląd całego samochodu i rzetelna gwarancja na wykonaną naprawę plus auto zastępcze na 2 tygodnie. Gdybym odpukać jeszcze raz miał kopać się w takiej sytuacji to znów wybiorę takie rozwiązanie.
_________________
 
 
budyn1005 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 31
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2010-12-13, 17:06   

i tak jest najszybciej i najpewniej.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
rosyjka 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Liftback
Wiek: 57
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 65
Skąd: dolny ślask
Wysłany: 2011-03-27, 16:08   ubezpieczenie

witam serdecznie ja przypomne ze do tej pory nigdy nie mialem ac tylko oc i nw i po zakupie mojej awki 2006 rocznik postanowiłem poszukac ac i poiwem wam ze pytałem w 4 towarzystwach nie bede wymieniał jakich ale po obliczeniu w tych 4 to wyszło mi od 2400 do 2600 a zadzwoniłem do aviva i tak wycenił mi autko na 45000 a dałem za nie 43000 i tak ac + oc + nw +asistanse + dodatkowe ubezpieczenie szyb i osobne ubezpieczenie nowych alusków i opon wsumie mnie wyniosło 1600 zł i mysle ze długo zostane w avivie pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga