Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] Awarie skrzyni biegów - częstość występowanie
Autor Wiadomość
Krzysztofzg 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2014
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 14 Wrz 2022
Posty: 2
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2022-09-14, 10:55   [Avensis T27] Awarie skrzyni biegów - częstość występowanie

Witam,
Mam zamiar zakupić toyotę avensis 2014 rok wyprodukowaną w maju, 1.8 benzyna, rok 2014 przebieg 82 tys. Auto ściągnięte z Danii wyprodukowane w Anglii
Na forum znalazłem info o problemach ze skrzynią biegów.
Proszę o info w jakich rocznikach występował problem i przy jakich przebiegach,
Pozdrawiam

[ Dodano: 2022-09-24, 20:17 ]
Odnośnie awarii skrzyń biegów udało mi się znaleźć informacje o awaryjności skrzyń EC60 produkowanych w PL w Wałbrzychu. Jednak według strony producenta:

https://www.toyotapl.com/...dukcja/produkty

skrzynie biegów EC60 6 biegowe z Wałbrzycha, montowane były od września w modelach: Yaris (TMMF); Corolla hatchback, Corolla wagon/Touring Sports (TMUK); Corolla sedan (TMMT, TSAM); C-HR (TMMT, TMEJ); Camry (TMR-SP)
Po rozkodowaniu kilku nr VIN avensis z ogłoszeń, zauważyłem, że wszystkie posiadają model EC60 jednak nr seryjne są różne, moja wyprodukowana w UK ma: 30300-05080 EC60

Miałbym jeszcze jedno pytanie które podchodzi pod obecny temat: Jak wysoko "łapie" pedał sprzęgła w waszych avensisach ?
W instrukcji pojazdu znalazłem info, że skok jałowy pedału sprzęgła wynosi od 5 do 15 mm, gdzie dla porównania VW, Opel to 20 do 30 mm. Przesiadając się z innego auta strasznie ciężko wyczuć pedał sprzęgła ponieważ łapie strasznie wysoko, nie wiem czy wynika to z konstrukcji czy ze zużycia. Jednak nie ma żadnych innych objawów, tzn nie ślizga się, pedał jest miękki, auto przy próbie ruszenia na 3 biegu gaśnie. Miałem kiedyś okazję użytkować Corolle E12 znajomego z podobnym objawem i byłem przekonany, że sprzęgło jest zużyte z powodu wysokiego brania.
Jak to wygląda w waszych toyotach ?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Pawel_ksi 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2022
Posty: 2
Skąd: Łomża
Wysłany: 2023-07-07, 09:20   

Podobno w połowie 2012r rozwiązano problem z wyjącym mechanizmem różnicowym, no i to nie usterka tylko raczej cecha tych skrzyń.

Sprzęgło powinno mieć na górze zdecydowanie wyczuwalny ruch jałowy. Jeżeli go niema i jest wrażenie że sprzęgło za wysoko bierze, to pod pedałem na tłoczku jest regulacja, można to sobie ustawić. Mało kto o tym wie i po wymianie kompletnego sprzęgła mechanicy tam nie zaglądają, przez co na nowym zestawie może nie być zauważalna różnica do przed chwilą zdjętego. Ogólnie powinno się regulować sprzęgło wraz ze zużyciem tarczy, bo niema tam samoregulacji i niektórzy wymieniają dobre sprzęgło bo "za wysoko bierze"
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Krzysztofzg 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2014
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 14 Wrz 2022
Posty: 2
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-07-09, 17:17   

W jaki sposób można wyregulwoac sprzęgło ? Poprzez wkręcenie śruby którą wciska pedał? To spowoduje fizyczne obniżenie pedału sprzęgła
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga