Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] [T25] Wycieraczki - przekaźnik i czujnik deszc
Autor Wiadomość
qrak 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 65
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-09-02, 12:27   [Avensis T25] [T25] Wycieraczki - przekaźnik i czujnik deszc

Jak ustawie przełącznik wycieraczek na prace przerywana (reaguje wtedy na czujnik deszczu) to zza okolic schowka pasażera dochodzi takie tykanie gdy wycieraczki się włączają (1tyk) i wyłączają (2gi tyk)...
troche to denerwujace jest..
Za schowkiem jest przekaźnik wycieraczek i zakładam ze to on taki dziwny dźwiek wydaje.

Tykanie nie istnieje podczas ręcznego włączania wycieraczek (dźwignia do gory) oraz pracy ciągłej...
Czy ktoś ma podobne objawy czy raczej cały przekaźnik do kosza?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
HUGOBERG
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-02, 19:37   

Ja mialem takiego cos w Iveco Daily.Przeszlo po kilku miesiacach samo.Ale jak bylem u elektryka to powiedzial wprost,ze przekaznik musi miec jakies zwarcie dlatego tak cyka dziwnie.Lub tez styki w tym elemencie trzeba przeczyscic.Sugeruje znalesc dokladnie miejsce tego cykania i obejrzec ten przekaznik oraz miejsce gdzie sie go wciska...
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
pawel.s10 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 80
Skąd: weymouth uk
Wysłany: 2010-09-07, 23:47   

u mnie też tak tyka. a tak właściwie to mam pytannie odnośnie wycieraczek. na przerywanym, czyli na automatycznym wcale nie chodza na przerywane u mnie tylko czasami normalnie a czasami na maxa. od czego to zależy. dodam że mam osobne ustawienie w manetce z wycieraczkami odnośnie tego ustawienia.(pewnie wszyscy mają)

dlaczego one nie chodza na przerywane tylko cały czas?
_________________
było Audi A6 C5 2.4 1997
wreszcie T25
 
 
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2010-09-08, 20:00   

Bo od tego jest czujnik deszczu. To on dobiera prędkosc pracy wycieraczek na automatycznym (w zależności od intensywności opadów). Ja przeważnie (w 80%) jeżdzę na automacie na wycieraczkach i muszę przyznać, że działa to bardzo sprawnie :-P
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mietek 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-11, 18:27   

Witam,
Mam problem i parę pytań w związku z czujnikiem deszczu. Na początek chciałbym ustalić fakty.
1) Czy czujnik deszczu jest przyklejany do szyby czy nie? Ja kupiłem auto z wymienianą szybą i u mnie czujnik dociskany jest do szyby za pomocą blaszki-sprężynki i nic oprócz tego. Daje się go łatwo wyjąć i włożyć. Czy tak jest w oryginale?
2) Czy Toyota używa jakiegoś silikonu lub żelu? Jeśli tak to czy jest to żel do smarowania czy podkładka?
A teraz historia Trochę poeksperymentowałem bo czujnik mi działał ale jak dla mnie za wolno mimo ustawienia pokrętłem na max. Wyczytałem na forum renault że do czujnika używa się żelu. Więc posmarowałem mój czujnik żelem do włosów :) no i czujnik zaczął działać elegancko tj. tak szybko jak chciałem (a nawet ciut za szybko). Było tak od momentu montażu do teraz tj. przez pół jesieni. Przyszła jednak zima, żel zamarzł i wycieraczki zaczęły działać w trybie takim jakby czujnika nie było a zamiast tego zwykła regulacja odstępu czasowego. A więc włączam na AUTO wycieraczki startują i działają obojętnie czy deszcz pada czy nie w równych odstępach czasu. Pokrętłem mogę zmieniać odstęp czasowy. Po odłączeniu wtyczki od czujnika bez zmian. Żel wyczyściłem ale wycieraczki i tak działają tak samo czy czujnik jest czy go nie ma. Po prostu jest tak jakby układ mi się przełączył w tryb zwykłej czasówki. MA ktoś jakieś rady? Jak upewnić się że to czujnik jest uszkodzony żeby nie wydawać pieniędzy w błoto?
Dziękuję i pozdrawiam
 
 
qrak 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 65
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-01-16, 22:18   

plesser napisał/a:
.... Ja przeważnie (w 80%) jeżdzę na automacie na wycieraczkach i muszę przyznać, że działa to bardzo sprawnie :-P


Działa sprawnie ..to fakt..ale jak ktoś nie lubi słuchać radia to może wyjść ze skóry przez ten nieziemski dźwięk tykania...
Udało mi się dorwać drugą całą puszke do sterowania wycieraczkami...taki sam numer i po wymianie : dalej tyka.....wniosek: TenTypTakMa :evil:
w wolnej chwili jedna z tych puszek pandory zostanie otwarta i zobaczymy co za badziewie nam toyota (a raczej chyba Valeo) wypuściło. Może uda się przelutowąć przekaźnim na inny... :-?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga