Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] [t25] Problem z ABS,VSC,TRC , hamulec ręczny
Autor Wiadomość
pejot91
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-06-14, 08:41   [Avensis T25] [t25] Problem z ABS,VSC,TRC , hamulec ręczny

Witam serdecznie,
Od miesiąca borykam się z wyświetlającymi się ABS,VSC,TRC . Problem zaczął się od myiia auta na myjce. Lecz już tego samego dnia kontrolki zgasły.Podjechałem na komputer - czujnik lewy tył abs. Uznałem, że widocznie gdzieś dostała się woda na czujniki i nie było styku. Po 2 tygodniach spokoju, problem wrócił. Przez kolejne trzy dni wyświetlał się w nieoczekiwanych momentach. Postanowiłem ściągnąć koła - wszystkie wtyczki od czujników dokładnie przeczyściłem, przedmuchałem kompresorem i tak przez 4 dni problem zaniechał. Myśląc, że poradziłem sobie z tym , problem powrócił do łask . Wczoraj podczas odpalania auta znów ten sam komunikat. Zgasiłem od paliłem ponownie - spokój. Jednak zauważyłem ze raczej nie dotyczy to czujników - coś dzieje się z pedałem hamulca. Gdy pompuje go na postoju(zgaszonym silniku) robi się twardy lecz nie tak jak wcześniej. Siłą jestem w stanie mimo pompowania wbic go do końca ( wydaje mi się ,że tak nie było) a na dodatek podczas wciskania go do końca z równoczesnym pompowaniem co najdziwniejsze wyświetla się komunikat hamulca ręcznego ? Przyznam, że zdurniałem. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy mogę typować pompę hamulcową lub pompę abs ?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
ozzy 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-17, 23:04   

Hej. Zapala się również kontrolka(symbol)silnika? Ja miałem tak, wyskoczyły mi kontrolki silnika i ABS,VSC,TRC. Na kompie wyszło błąd czujnika ABS koła prawego, przedniego. Zgadnij co się okazało:)
Miałem trzy świece żarowe spalone ( taka przypadłość mojego mechanika, nigdy nie słucha komputera).
Wsadziłem cztery nowe świeczki i po temacie. Żadna kontrolka się nie pali.
Teoria jest taka ponoć, że jak wyskakuje check engine to wyłącza się ABS i trakcja. pozdro
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
pejot91
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-06-18, 22:13   

[quote="ozzy"]Hej. Zapala się również kontrolka(symbol)silnika? Ja miałem tak, wyskoczyły mi kontrolki silnika i ABS,VSC,TRC.


Zapalają mi się kontrolki tylko i wyłącznie ABS,VSC i TRC bez kontrolki (symbolu) silnika.
Świece wymieniałem rok temu. Co najlepsze, że problem wyświetlających się kontrolek występuje coraz rzadziej. Mimo to nie daje mi spokoju i bardzo drażni.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga