Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Przegląd po 115 000 km, gdzieś poza autoryzowa
Autor Wiadomość
zezeze 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: Południowa Polska
Wysłany: 2010-04-21, 13:33   [Avensis T25] Przegląd po 115 000 km, gdzieś poza autoryzowa

Witam. Jak w temacie; szukam jakiegoś dobrego serwisu w okolicach Rzeszowa, ew. Podkarpacia, który wykona mi pełny i profesjonalny przegląd po 115 tys kilometrów. Zaznaczam, że chciałbym zrobić ten przegląd poza Toyotą, jestem po gwarancji, więc wiadomo o co chodzi...
Czekam na Wasze opinie dotyczące serwisów które polecilibyście. Poza tym, jak uważacie? Robić tak ważny przegląd poza Toyotą to dobry pomysł czy może jednak nie?
Pozdrawiam - K.
_________________
zezeze
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2010-04-21, 16:41   

według mojej opinii serwis rzeszowski jest dobry i jak na ASO nie najdroższy - mówię oczywiście o Dakarze Krasne (kier. przemyski)
robiłem tam przegląd Yarisa żony i jak byłem u rodziny w Rzeszowie to diagnostykę mojej Helgi. Jakby Ci się chciało jechać i robić to w ASO to proponuję Katowice (namiary do wygrzebania na forum) - cieszy się dobrą renomą też za rozsądną cenę (jak na ASO) lub Białystok.
druga rzecz czy chcesz tylko przegląd czy też wymianę rozrządu itp - bo tu trzeba rozważyć kwestię stosunku cena/jakość/zaufanie do mechanika.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
zezeze 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: Południowa Polska
Wysłany: 2010-04-21, 17:30   

Z tego co się orientuje T25 nie wymaga wymiany rozrządu po 115k, więc w grę wchodzi tylko przegląd, wymiana jakichś rolek i bóg wie co jeszcze, nie znam się zbytnio na tym. No chyba że inne są zalecenia autoryzowanego serwisu w moim konkretnym przypadku. Generalnie chcę się dostosować do wymagań jakie są stawiane tym samochodom po takim przebiegu; jeżeli będzie to wymiana to też się na to pisze. Sęk w tym, że Dakar zażyczył sobie 2500 za ten przegląd, więc to nie jest niska cena żadną miarą.
Jeżeli ktoś wie jakie konkretnie czynności przeglądu lub wymiany wymagane są po takim przebiegu dla d-4-d 2.0 z 2007r., proszę dać znać.
Z góry dziękuję - K.
_________________
zezeze
 
 
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2010-04-21, 19:21   

w d4d rozrząd jest do wymiany (zgodnie z instrukcją) po 90-95kkm także jeśli nie miałeś tego robione wtedy to "czas najwyższy"- może z tego wynika cena, chociaż to Toyota .... ;-) (ja miałem przy 93kkm) z reguły pompę wody wymienia się co drugi rozrząd ale warto to też sprawdzić; przy rozrządzie dochodzą napinacze i inne "duperele" - trzeba by jeszcze sprawdzić dwumas (niestety nie jest to najmocniejsza strona avek)
podpytałem się rodziny ale niestety w Rzeszowie i okolicach nie są w stanie zarekomendować jakiegoś dobrego fachmana od "traktorów" (w użyciu są same benzyniaki)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga