Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Problem z odpaleniem silnika, zimnego, rozrusz
Autor Wiadomość
Andrzej 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 567
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2009-10-20, 12:01   

Sprawdź - bo nie mam pewności - czy w kolektorze ssącym nie ma wtryskiwacza rozruchowego. Jeśli jest, może za późno lub wcale nie podawać paliwa. Działa on wóczas gdy temperatura spada poniżej 5C na zewnątrz i jako pierwszy podaje paliwo podczas rozruchu.

Nie wiem czy w 1.8 jest on, dlatego musisz sprawdzić samemu.
_________________
Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Avensisklub.PL. Ps: Polecam: iParts.pl :)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
podkulak 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Jasło
Wysłany: 2009-10-20, 18:58   

U mnie wyglada to podobnie z tym że problem z paleniem pojawia się nie koniecznie na zimnym silniku ale też po postoju około 20/25 minut wtedy silnik jest jeszcze ciepły a itak muszę sporo pokręcić akumulator jest nowy świece filtr powietrza też. Wygląda to tak jakby paliwo się cofało może jakaś nieszczelność w pompce paliwa wiem że jest w baku ale nie wiem w jaki sposób się do niej dobrać. Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co z tym zrobić.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Dzidek 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Wiek: 66
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-22, 15:06   

Dzień dobry,
ja tu po raz pierwszy.
Mam podobny problem jak podkulak.
Kupiłem auto 2 tygodnie temu. Palił całkiem normalnie. W baku było ok. 45 l paliwa wiec nie wyjeżdziłem w 1 dzien trwało to kilka. Po około 4 dniach zatankowałem na Auchan. I po drugim odpalaniu zaczęły się problemy. Zeby zaskoczył trzeba było czasmi kręcic 5-6 razy i to tak solidnie (4-5 sekund). Byłem lekko przestraszony. Przejechałem na trasie ok 700 km zatankowałem 2 razy na BP V-power, dolałem jakiegoś uszlachetniacza STP, ale nic to nie pomagało. Serwis Toyoty zaproponował mi termin 2 tygodniowy. Znalazłem więc lokalnego elektronika. Przetestował na kompie i znalazł lużny wtyk na jednej z sond lambda. Poprawił połączenie, ale stwierdził że to nie powinno być przyvczyną problemu.
Tym niemniej lekko się poprawiło. Odpala za pierwszym razem tyle że dalej trzeba kręcic jakieś 5-6 sekund. Odpala 1 sekunde po tym jak gaśnie cała tablica i wyłączają sie wszystkie inne odbiorniki elektryczne.
Początkowo - kiedy problem się zaczął - rano palił bez żadnego problemu, dopiero drugie i kolejne palenia były problemem. Teraz już bez różnicy problem jest za każdym razem.
Bardzo byłbym wdzięczny za każdą popowiedz- gdzie iść i czego szukać?
 
 
 
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-10-08, 09:41   

podkulak napisał/a:
U mnie wyglada to podobnie z tym że problem z paleniem pojawia się nie koniecznie na zimnym silniku ale też po postoju około 20/25 minut wtedy silnik jest jeszcze ciepły a itak muszę sporo pokręcić akumulator jest nowy świece filtr powietrza też. Wygląda to tak jakby paliwo się cofało może jakaś nieszczelność w pompce paliwa wiem że jest w baku ale nie wiem w jaki sposób się do niej dobrać. Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co z tym zrobić.


Witam, miałem podobny problem po wymianie filtra paliwa. Na początek spróbuj przed uruchomieniem silnika napompować ręczną pompką paliwa do filtra (pompka znajduje się na filtrze paliwa - taki guziczek do wciskania). Pompuj, aż się zrobi twarda. Jeżeli auto zapali normalnie, to znaczy że gdzieś na przewodach lub połączeniach jest nieszczelność i paliwo wraca do baku. U mnie było jedno połączenie luźne i po wymianie podkładki jest już ok.

Ja mam diesla.. ale może w benzynie być podobnie.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga