Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Sklep internetowy sportwheels.pl Części aut części samochodowe Tarcze, hamulce
Sklep 2407.pl
Sportwheels
Strefa części
Części Avensis
Układy hamulcowe

oświetlenie samochodowe

Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Dedykowane radio na Androidzie prosto z Chin
Autor Wiadomość
amarcin 
Nowy Klubowicz

Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Wysłany: 2016-09-28, 13:33   [Avensis T25] Dedykowane radio na Androidzie prosto z Chin

Cześć,

Jako że stałem się szczęśliwym posiadaczem używanej przez wiele lat przeze mnie T-25tki jako auta służbowego, chcę go ciut doposażyć, na razie dwa gadgety: radio z Chin model W2-A5587, wygląda tak:

Strona producenta: http://www.witson.com/en/...proID=101861211

- niestety nigdzie nie znalazłem żadnych opinii [po za kilkoma klientami na ALiexpress] a sąsiednie forum nic nie odpowiada - więc pozwoliłem sobie zapytać również Was o zdanie na podstawie opisu itp [a może ktoś je ma??] - radyjko jest na Aliexpress za ~330 USD [do tego VAT 23%] więc tanio nie jest, a do radia bym dokupił kamerę cofania i moduł ODB II na bluetooth, oczywiści można więcej gadżetów dokupić ale nie potrzebuję.

Generalnie jestem zajarany jednak ta cena.... w hurcie na Alibabie nieco ponad 200USD ale to już trzeba przeprowadzić pełny import np. FOB lub inny.... dla 1 szt nie ma sensu.

Drugi gadget to lokalizator GPS TK-103 - jest w PL a w Chinach połowę tańszy - nie chcę nikogo reklamować więc wrzucam pewnie znaną Wam fotkę:

Co sądzicie o radyjku? bo lokalizator to taki budżetowy i pewnie kupię :) .

Pozdrawiam,
Marcin A.

ASO Avensis 

Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Imię: Tomek
dziubek 
Nowy Klubowicz

Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Avant
Wysłany: 2017-03-31, 18:17   

Czy kupiłeś już to radio?
Napisz jakąś opinię o tym radiu. Też jestem zainteresowany Jeżeli możesz podeślij cenę

ASO Avensis 

mayday86 
Nowy Klubowicz

Silnik: 1.8 benzyna
Nadwozie: Wagon
Wysłany: 2017-12-04, 11:44   

ja też szukam radia tak do 1300 zł i nie mam pojęcia co kupić do mojej avensis 2006 .. chiny czy pionek może ktoś się wypowie na temat :)

rendar 
Nowy Klubowicz

Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2004
Wysłany: 2018-02-20, 23:57   

Witam.

Ja też dość długo się wahałem co zapodać do mojej Ave (2004). Czytałem, szukałem, pytałem. Trafiłem w końcu do gościa, który zajmuje się profesjonalnie sprowadzaniem i montażem car-audio. Jednoznacznie stwierdził, że z Chin to najlepiej trampki kupić :-)

Polecił mi Blaupunkt San Diego 530 + Automapa.

Mam toto zamontowane od połowy stycznia, przelatałem z tym kilka tras i nie oddam nikomu :-) A już na bank nie zamienię na żadną chińszczyzne.
Dźwięk jest świetny z każdego nośnika, radio bardzo dobrze odbiera i czysto gra.
Zestaw głośnomówiący super, spokojnie można gadać z osobą z tylnej kanapy, bez problemu paruje się po BT z telefonem. Tu mam tylko jedno zastrzeżenie - do tej pory nie rozkminiłem zasady sortowania książki telefonicznej po imporcie do radia. Sortuje kompletnie od czapy. Jeśli mam zamiar dzwonić z trasy do konkretnych osób to najlepiej przed wyruszeniem puścić na ich numery pinga, a potem można je już bez problemu wybrać w radiu z ostatnich połączeń.
Jeśli chodzi o Navi to wrzuciłem na karcie SD Automape i działa bez problemowo. Nic nie tnie, nie gubi sygnału i szybciutko wylicza. Natomiast jak ktoś jeździł wcześniej z mapą 'na szybie' to trzeba się przyzwyczaić, że jest niżej. No ale to nie jest wina radia tylko konstruktorów auta gdzie je umieścili.
Działa też bez problemu sterowanie z kierownicy - przyciski można sobie zaprogramować (te po lewej stronie), ale wymagany jest odpowiedni interfejs sprzedawany osobno.

Dodatkowo jeszcze na życzenie małżonki zamontowałem kamerkę cofania z której obraz wyświetla się automatycznie w radiu po wrzuceniu wstecznego.

Całość z montażem wyszło mnie ~ 1900 pln. No ale w sumie to sama kamera kosztowała 350, ale czego się nie robi dla radości kobiety (i całych zderzaków)

ASO Avensis 

Jaromiros 
Nowy Klubowicz

Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2008
Wysłany: 2018-04-15, 18:23   

Witam.
Panowie i montował ktoś w końcu te radyjko z androidem? jestem ciekaw czy to gra dobrze bo w sumie rozważam kupno, ale trochę się boję, że dzwięk będzie do du.. :) a seryjne radio naprawde ładnie gra.

puszkaluk 

Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2003
Wysłany: 2018-07-10, 15:45   

Też poszukuję czegoś z Androidem (ewentualnie czegoś co wspiera sprzęt Apple) Ktoś coś?

ASO Avensis 

darreekk 
Nowy Klubowicz

Silnik: 2.2 D-4D diesel
Wysłany: 2018-12-29, 18:17   

Witam. Kupiłem takie radyjko z AliExpres. Gra bardzo ładnie, łatwy montaż, wyjscia USB ,wejscie na karty połączenie internetem Android 8.0 i duzo innych funkcji.
Mam tylko problem z podłączeniem kamery cofania i tu pojawia sie moje pytanie czy ktoś orientuje się gdzie może byc problem.

glizdos 
Nowy Klubowicz

Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Wysłany: 2019-02-20, 12:23   

darreekk napisał/a:
Witam. Kupiłem takie radyjko z AliExpres. Gra bardzo ładnie, łatwy montaż, wyjscia USB ,wejscie na karty połączenie internetem Android 8.0 i duzo innych funkcji.
Mam tylko problem z podłączeniem kamery cofania i tu pojawia sie moje pytanie czy ktoś orientuje się gdzie może byc problem.

Co prawda moje radio nie jest z androidem tylko jakimś WinCE, ale też z Chin.

Jeśli masz problem z kamerą cofania to:
-tylne wyjścia cinch mogą być pomylone czasem jest dolne czasem górne (te bliżej wyjścia anteny), trzeba popróbować
- wyjście sygnału na kostce ISO tez może być pomylone i niekoniecznie różowe, podobna sprawa góra/dół
- kamera musi być połączona z kostką od światła cofania i wyjściem z ISO, masz filmiki na YT
- jeśli radio ma możliwość podpięcia sterowania z kierownicy to mała podpowiedź: kostka sterująca (703) ma 3 kabelki - 6-masa (dopinasz do masy radia), 7 i 8 sygnałowe (łączysz i podpinasz do wyjścia dedykowanego w radio) po czym "uczysz" radio obsługi. U mnie na chińskim radio za 130 zł zadziałały 4 przyciski + - < >

ASO Avensis 

Odpowiedz do tematu