Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

części samochodowe części samochodowe opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce

części samochodowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Avensis T27 LF2 (od 2015)
Autor Wiadomość
domel 
Nowy Klubowicz

Typ: Inne
Silnik: Inny
Rok: 2007
Nadwozie: Sedan
Wysłany: 2018-10-03, 06:29   Zakup Avensis T27 LF2 (od 2015)

Witam,

Przymierzam się do zmiany samochodu. Zależy mi na bezawaryjnej i bezproblemowej eksploatacji dlatego rozważam zakup Toyoty Avensis. Niewiele informacji na forum mogę znaleźć na temat modelu T27 po FL dlatego zwracam się do Was z prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Za nim pytania, dodam jeszcze że planuje zakup Avensis w wersji nadwozia kombi z automatem.

1. Jakie jest spalanie silników benzynowych: 1.8 i 2.0 w automacie w mieście i na trasie ?
2. Czy są jakieś niedogodności/problemy które zauważyliście podczas użytkowania samochodu
a których nie zauważyliście przed zakupem ?
3. Czy automaty w Avensisach są bezproblemowe ?
4. Za co cenicie te samochody ?

Pozdrawiam i dziękuję za udzielone odpowiedzi
Dominik

[ Dodano: 2018-10-05, 08:20 ]
Witam,

Jest ktoś kto mógłby pomóc w odpowiedz na powyżej zadane pytania ?

Dziekuje
Pozdrawiam
Dominik

[ Dodano: 2018-10-09, 08:20 ]
Hej,

Moje obserwacje po kilku jazdach próbnych FL2 w kombi. Weźcie pod uwagę, że opinię swoją przedstawiam po kilku jazdach testowych (2-3h w aucie).

1. Silniki:

Silnik 2.0 w automacie w kombi sprawuje się całkiem OK dopóki nie próbujemy jakoś b. dynamicznie jechać. Myślę, że do jazdy miejskiej i z predkościami autostardowymi się sprawdzi. Gorzej z wyprzedzaniem na drogach krajowych.

Silnik 1.8 w automacie w sedanie. Moje subiektywne odczucie jest takie, że silnik był bardziej żwawy od wersji 2.0 w kombi. Może ze względu na charakter swojej pracy robił wrażenie chętniej wchodzącego na obroty niż w 2.0 w kombi. ]Może wersja nadwozia i waga też miała wpływ na moje subiektywne odczucia, ale z drugiej strony różnica w mocy i momentu obrotowego też jest między modelami.

Co mi się w Toyocie podoba. Na wstepie dodam, że jeździłem kilkoma wersjami wyposażenia. Zacznę od tej najwyższej:

1. Prestige (moja ulubiona:)) - mega komfortowa, z regulacjami foteli i ich pamięcią. Fajna, przyjemna, czarna skórzana tapicerka i łopatki do manualnej zmiany biegów ( opcja za dopłatą, trochę nie potrzebne ale fajny bajer :) )
2. Premium + Style - brakuje mi skórzanej tapicerki i systemu bezkluczykowego. I pewnie zimą brakowałoby mi ogrzewania foteli przednich.
3. Premium + Style + Executive - najbardziej rozsądna wersja według mnie dołączając do tego pakiet +Park.

Co mi się nie podobało:
1. Za mało dynamiczne silniki
2. brak opcji monitorowania martwego punktu w lusterkach
3. bardziej przystępny interface systemu multimedialnego.

To na tyle jeżeli chodzi o moje obserwacje po spędzieniu kilku godzin w T27 FL2.

Ps. nie ma to jak prowadzenie monologu na forum ...

ASO Avensis 

Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Imię: Tomek
auto 
Czasobywacz

Rok: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Wysłany: 2018-12-05, 23:15   

witaj
ja posiadam wersje premium w sedanie 1.6 D4d 112KM, co moge powiedzieć o aucie... fajnie przyśpiesza i bardzo mało pali.
nie bede ukrywał że auto sprowadziłem na tzw handel lecz handlarzem nie jestem, auto odkupiłem od pierwszego własciciela z potwierdzonym przebiegiem, bezwypadkowe, dlatego sie skusiłem,
samochód jest do rejestracji, koszt na gotowo z ubezpieczeniem to ok 2 tyś zł.
https://www.otomoto.pl/of...e-ID6Buoii.html

ASO Avensis 

Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Imię: Tomek
ibart 
Nowy Klubowicz

Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2016
Nadwozie: Wagon
Wysłany: 2018-12-12, 22:07   

Avensis Combi 2016, 1.8 Automat 7 biegow, klima wlaczona przez cala trase, temp ustawiona na 22stopnie.
.
ja kolego mam nastepujace spalanie: Jak kto nie wierzy zapraszam
- trasa Poznan Kolobrzeg 5,8litra /100km z całej trasy 2 dzieci + zona, caly bagaznik zaje..ny po sam dach.
- Trasa : Poznan - Karpacz, pełen bagaznik pod dach( 2 dzieci + zona) 6,4litra na calej trasie. Rzeczywiste pod dystrybutorem stacji benzynowej 6,7litra/100km.
-miasto lato 7,5 - 7,7litra/100km bardzo delikatna jazda.
- obecnie 8,8litra/100km

Predkosci w obu przypadkach 100-140km/h, z przewaga na 110-120km/h Czasem gdzies tam sie zdarzylo 160km/h przez chwilę.
oPony 16 cali, 205/60/16

auto 
Czasobywacz

Rok: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Wysłany: 2019-01-28, 10:11   

Posiadam taka na sprzedaz
https://www.otomoto.pl/of...e-ID6Buoii.html

ASO Avensis