Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Auto nie odpala po zatankowaniu paliwa
Autor Wiadomość
AndrzejLeszek17 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Wiek: 30
Dołączył: 03 Lip 2024
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-07-03, 01:03   [Avensis T25] Auto nie odpala po zatankowaniu paliwa

Witam serdecznie wszystkich członków forum Avensis Klub.
Pojawiam się z prośbą o poradę i pomoc w rozwiązaniu awarii na trasie w mojej toyocie.
O 05:00 wyruszyłem załatwiać interesy z Warszawy w kierunku Lublina trasą s17, wiedziałem że muszę zatankować paliwo i po przejechaniu ok 100km pojawił się Mop Wola koryncka stacja Orlen.Komputer pokazywał że mogę jeszcze przejechać ok 50km.Dotankowałem ok.30l i tu zaczyna się historia.Wsiadam do auta,pewny siebie przekręcam kluczyk i chcę jechać dalej a toyota kręci ale nie odpala, wogóle nawet pojedynczego zapłonu,kompletnie brak możliwości uruchomienia pojazdu.Co robię? Oddzwaniam okoliczne warsztaty, wszystkie obłożone i brak miejsca, dzwonię po lawetę,laweta droga.Przystapiłem do samodzielnego badania przyczyny problemu, zmierzyłem multimetrem czy na wtyczkach do pompy paliwa jest prąd, był prąd, sprawdziłem bezpieczniki od pompy i były w porządku, napisałem plaka do dolotu powietrza i na plaku zapaliła i zgasła.Wszystko wskazywało że pompa wtryskowa przestała działać.Nie byłem pewien czy to napewno ona odpowiada za awarię ale wydawało mi się że tak i 50km dalej w Łukowie znalazłem pompę wtryskową po którą się udałem autostopem,w te i spowrotem do auta naginalem od 10 rano do 18 z nadzieją uruchomienia pojazdu i załatwienia interesów.Po wymianie pompy wtryskowej na drugą objawy pozostały takie same i teraz pytanie do forumowiczów czy ktoś kiedyś może miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić samodzielnie? większość napraw wykonuję samodzielnie ale ten problem jest trochę większy niż zazwyczaj.

[ Dodano: 2024-07-21, 15:24 ]
Pompa wysokiego ciśnienia była w porządku.Uszczelka pod filtrem paliwa przepuszczała i był ubytek paliwa.
_________________
AndrzejLeszek777
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl części opony