Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
ubezpieczenie OC i AC (PZU cz AXA)
Autor Wiadomość
fisher1981 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 88
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2011-05-23, 18:00   ubezpieczenie OC i AC (PZU cz AXA)

Witam wszystkich.


Mam problem z wyborem ubezpieczyciela. Otóż dla mojej avensis z 2007 roku w PZU pełne ubezpieczenie OC i AC wyszło ok 2900 zł. Natomiast gdy zadzwoniłem do AXY (mam już tam jedno ubezpieczenie ale tylko OC) to wyliczyli mi składkę na OC i AC w kwocie 1497 zł.

I mam teraz problem. Czy AXA jest wiarygodna przy późniejszym rozliczeniu czy lepiej zapłacić więcej a mieć pewność że to PZU. Sam nie wiem teraz na co się zdecydować. Czy macie może własne doświadczenia z tymi ubezpieczycielami??

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
rosyjka 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Liftback
Wiek: 57
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 65
Skąd: dolny ślask
Wysłany: 2011-05-23, 20:24   ubezpieczenie

witam serdecznie moze spróbuj zadzwonic do avivy kiedys gosc stuknoł mi w dzwi w lagunce i odpowiedz była natychmiastowa po godzinie czasu rzeczoznawca już do mnie dzwonił żeby umówic sie na ogledziny i po tygodniu juz kase miałem na koncie byłem w szoku i tez tam wykupiłem sobie ubezpieczenie tylko ze ja nie miałem nigdy ac a teraz mam nowsze autko no to nie było wyjscia przy 0 znizki na ac obliczyli mi pakiet AC +OC +NW NA 50000 ZŁ +ASISTANSE + UBEZPIECZENIE SZYB +PLUS UBEZPIECZENIE ALUFELG I OPON wyliczyli mi 1550 zł czyli mozna dzwonic i pytac a takiej idealnej firmy to w polsce juz nie znajdzie w karzdej jest cos nie tak pozdrawiam w razie dokładniejszych pytan prosze na gg 1710909 pozdrawiam
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
fisher1981 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 88
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2011-05-23, 22:02   

okazało się że AXA jest dlatego tańsza ponieważ (tego nie mówią oczywiście) stosują bardzo wysokie stawki amortyzacji na części i tak dla auta 4 ltniego ta stawka wynosi 60%!!!!

tymczasem w pzu mam ubezpieczenie na pełną kwotę przez cały okres tzn nawet za rok w marcu gdyby coś się stało to nie będą brali uwczesnej wartości auta lecz tą z dnia dzisiejszego.
 
 
JacekKu 



Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 15 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 343
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-24, 08:16   

Poczytaj tutaj
http://www.ubezpieczenie..../0,0,0,0,4.html
Generalnie większość opini to : złdzieje, oszuści itp

Wynika to głównie z faktu, że ludzie biorą najtańsze polisy np AC nie czytając dokładnie warunków umowy a potem są pretensje.

Bardzo dokładnie przeczytaj warunki ubezpieczenia, tak jak piszesz amortyzacje częsci, czy dają nowe czy nie, udział własny, holowanie itp itd
Poszukaj w necie jest sporo porównywarek
Pamiętaj przeczytaj dokładnie to co Ci oferują :!:

PZU jest generalnie w miarę drogie, ja wykupiłem koniec końców w Ergo Hesti a szukałem dobrych kilka dni , jak masz konto w mbanku to tam też możesz sobie porównać ale nie mają zbyt wielu, idź też do miejscowego agenta powiedz co chcesz i niech Ci zrobi symulacje 3-4 towarzystw w tym pzu, potem idz do kolejnego....



U mnie wyszło ubezp na 28000 i naprawy na nowych częściach

TOYOTA AVENSIS SEDAN 03-06 składka: 1 885,00 zł

OpisOchrona pojazdu wraz z jego wyposażeniem od szkód powstałych wskutek: zderzenia się pojazdów, zderzenia się pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami z zewnątrz pojazdu, uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, uszkodzenie pojazdu przez sprzęt sportowy przewożony na bagażniku zewnętrznym, pożaru, wybuchu, zatopienia oraz nagłego działania innych sił przyrody, niezależnie od miejsca ich powstania, nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego z zewnątrz pojazdu.Wybrane opcjeKonsumpcja sumy ubezpieczenia: nieUtrzymanie sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy: NIESystem rozliczania szkód: serwisowy

Opisrozszerzenie ubezpieczenie Autocasco w ten sposób, że za wartość rynkową pojazdu w trakcie okresu ubezpieczenia, uznawana jest suma ubezpieczenia określona w umowie

OpisOC komunikacyjne - ubezpieczeniem OC objęta jest odpowiedzialność cywilna osoby, która kierując samochodem lub innym pojazdem, spowodowała szkodę na mieniu lub osobie. Warunki Ubezpieczenia ustalone zostały w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z dnia 16 lipca 2003 r.).

Car Assistance AC, wariant PREMIUM
OpisUbezpieczenie obejmuje organizację i pokrycie kosztów naprawy samochodu w miejscu awarii lub koszty jego holowania do najbliższego warsztatu lub miejsca zamieszkania. W zależności od wariantu zapewnia także pokrycie kosztów pobytu w hotelu, wynajmu samochodu zastępczego, kontynuacji podróży czy legalnego złomowania 2012-01-22 15 000

OpisOchrona pojazdu wraz z jego wyposażeniem od szkód powstałych wskutek kradzieżyWybrane opcjeUtrzymanie sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy: NIE 2012-01-22 28 000

Auto Szyby
OpisNaprawa lub wymiana uszkodzonej lub zniszczonej szyby w ubezpieczonym samochodzie. 2012-01-22 5 000

NW
_________________
Pozdrawiam
Jacek

1.8VVT-i, SOL
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga