Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
TOYOTA chce i ja, doradzcie
Autor Wiadomość
tytus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 2000
Nadwozie: Inne
Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 2
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-11-28, 12:30   

Schwefel,
Witam,
jestem tym który też myśli o toyocie avensis, a tak przeglodając forum widzę, że kolega ma dużą wiedze na temat tego autka. Proszę o rade jai silnik najlepiej znosi zagazowanie niestety dojeżdżam do pracy 50km w jedną stronę. Myslę o modelu I z lat 2000r- 2002r
Pozdrawiam i z góry dziękuję za radę
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
galtom
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 12:45   

Jesli mowimy o Ave I to mialem wersje 2.0 Pb z automatem i te bym polecal. 126KM jesli i pali podobie jak 1.8 a nie ma zadnych klopotow z poborem oleju, silnik jest super. Przez 4 lata jedyne co przy tym aucie robilem to sprawy eksploatacyjne, olej i filrty, klocki, opony, itp.

Jedyna "awaria" to niedomykajacy sie przez pold nia elektryczny dach, ale jak sie okazalo nic nie bylo zepsute i wystarczylo google do rozwiazania problemu ;-) (poechowy uklad otwartych drzwi, otwierania dachu i zbyt szybkiego wylaczenia zaplonu).

Polecalbym tez wersje z automatem. Skrzynia prosta, wygodna mila funkcje SNOW i POWER. Bezawaryjna. Odpadnie Ci wymiana sprzegla co jakis czas a wygodaw miescie (szczegolnie) i na trasie spora. Ave to nie Posrsche wiec manual w takim aucie naprawde do niczego sie nie przydaje.

Poza tym do wyboru masz 1.8 VVTi...ale jako,ze to to samo co w AVe II i moze byc klopot z olejem to po co robic sobie klopot. A 1.6 specjalnie mniej nie spali ale za to auto bedzie strasznie mulowate (i o lepszym wyposazeniu czy automacie zapomnij z tym silnikiem).

Moja byla w wersji GLS - 4xel. szyby, wspomaganie, skorzana kierownica, 4 glosniki, automatyczna klima, ele. i pogrzewne listerka, halogeny, fabryczny elektryczny dach (czego nie polecam) otwierany i uchylany, 4 poduszki, abs, wspomaganie.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 951
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-28, 19:17   

tytus napisał/a:
Proszę o rade jai silnik najlepiej znosi zagazowanie niestety dojeżdżam do pracy 50km w jedną stronę.

Wszystkie benzyny sprzed liftingu (4A-FE, 7A-FE, 3S-FE) dobrze znoszą gaz. Po liftingu trochę gorzej (czytaj szybciej trzeba robić generalkę) znoszą 1.6VVTi i 1.8VVTi, natomiast do 2.0D4 w ogóle nie założysz gazu.
 
 
galtom
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 21:01   

Ale w Ave I chyba nie bylo D4? Przynajmniej w wersji z przed liftu na 100%
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 951
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-28, 21:37   

Przecież napisałem, że po liftingu był D4.
 
 
dioda144 
Nowy Klubowicz



Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-04-03, 11:28   

No i wrócił temat zakupu Toyoty, temat był zamrożony trochę czasu bo różnie bywa z gotówką, ale teraz jest temat na tapecie i mam dwa egzemplarze do zobaczenia które są warte uwagi co sądzicie o nich ?

http://olx.pl/oferta/toyo...html#17a41e9d43

http://otomoto.pl/toyota-...-C36447223.html

Pierwszy właściciel się przyznał że auto miało naprawy blacharskie prawe tylne nadkole i przód jakieś rzeczy typu maska atrapa grila itp. najechanie na samochód z hakiem. Drugi nie odbiera telefonów.
_________________

 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
ennww 
Nowy Klubowicz


Typ: Audi
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2000
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-04-03, 14:39   

Czy warto kupić Toyota Yaris?
_________________
http://e-silikony.eu
 
 
dioda144 
Nowy Klubowicz



Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-04-04, 10:16   

tetrus napisał/a:
Moja Ave, to 2.0 l benzyna w automacie i wiekszosc rzeczy moglbym napisac podobnie jak kolega wyzej :)
Automat bardzo fajnie pracuje.
2.0 l silnik moglby troche mniej palic ;-) 147 konna jednostka ladnie sie zbiera i w moim odczuciu nie brakuje jem mocy. Do minusow zaliczyl bym brak mozliwosc zalozenia instalacji gazowej.

Generalnie jestem bardzo zadowolony ze swojej Ave. Mam ja od marca i nie musialem do niej dokladac ani grosza :-)

Czy brac benzyne czy diesela? Musisz policzyc ile robisz kilometrow.

Ciekawa opcja jest silnik benzynowy 1.8, ktory mozna gazowac. Ten silnik mial problemy z braniem oleju. Sprawdz, to bo to spory wydatek. Jesli short block byl wymieniany, to duzy problem z glowy. Mozesz szukac wersji poliftowej. Tam ten problem zostal wymieniony.

Diesle 2.0 i 2.2 w obu wersjach mocy 150 i 177, moga miec problemy z uszczelka pod glowica. Moga a nie musza ;-)

Poszukiwania zacznij wsrod prywatnych osob i www.toyota.pewneauto.pl




Mowa tu o tym short blocku, czy jestem wstanie jakoś to sprawdzić, jak to wygląda itp. może jakieś foto da się wrzucić?

Doczytałem coś takiego :

"Silniki o zmodyfikowanej konstrukcji niektórych elementów pojawiły się w samochodach "facelifting" w 2006. Jeżeli nie ma łezki pod znaczkiem na chłodnicy, to fabryka zamontowała silnik posiadający błędy konstrukcyjne. Jeżeli jesteś właścicielem auta, to w ASO powinni Ci przekazać wszystkie informacje dotyczące historii napraw dokonywanych w ASO (nie tylko tym konkretnym ASO, nie wiem czy także niepolskich ASO). Chyba, że pracownikowi ASO nie będzie się chciało tracić czasu na gadanie, z którego i tak firma nie zarobi. W każdym razie mają w komputerze wszystkie czynności wykonywane w ASO. Jeżeli nie jesteś właścicielem auta (np. rozważasz zakup używanego i chcesz przed zakupem sprawdzić co było robione), to wątpię czy pracownik ASO będzie chętny do udzielania informacji."
_________________

 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
kokomo666 
Nawiedzacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 231
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2015-04-05, 12:30   

ennww napisał/a:
Czy warto kupić Toyota Yaris?

Tak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga