Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] CVT brzęczenie w skrzyniki
Autor Wiadomość
m1s1ek 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V benzyna
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Wiek: 41
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-26, 10:37   [Avensis T27] CVT brzęczenie w skrzyniki

Posiadam T27 1.8 PB+LPG z 2009 z CVT (K311). Przebieg aktualnie to ok 272k km. Olej w skrzyni wymieniany jakieś 70k temu. Od jakiś dwóch tygodni mam brzęczenie, które dochodzi ze skrzyni CVT. Dźwięk pojawia się tylko podczas jazdy, czyli jak skrzynia dostaje obciążenie. Robiłem diagnostykę w ASO i w zaufanym warsztacie oraz sam badałem temat stetoskopem i generalnie wyszło na to, że to coś ze skrzynią, najbardziej słychać w misce olejowej, ale to oczywiście może być tak, że dźwięk się niesie z innego miejsca. Dzisiaj byłem u człowieka, który zajmuje się naprawą tych skrzyń no i jak można było się spodziewać bez rozebrania skrzyni nie da się stwierdzić, co to dokładnie jest bo może być i pompa i jakiś zaworek. Zaproponował mi wymianę oleju na początek, żeby zweryfikować czy nie ma opiłków w oleju. Moje pytanie do Was jest takie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, bo może to wcale nie skrzynia tylko coś innego co się przenosi na skrzynię.

[ Dodano: 2022-03-12, 15:35 ]
Dla zainteresowanych moja historią, problemem były łożyska w skrzyni dokładnie 7 sztuk. Zwyczajnie się skończył ich żywot, dodatkowo pas też już był w kiepskiej kondycji. Skrzynię regenerowałem w MS Trade z Dąbrowy Górniczej, znają się na tym jak mało. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to ich strona to: gearbox-toyota.pl
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
wojtach100 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2016
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 09 Lut 2022
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-03-26, 14:14   

Dojechałeś do nich czy wysyłałeś skrzynie ? Ile czasu zajmuje taka regeneracja i jaki koszt ? :) Kolejne 200 tys przed Tobą :)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
m1s1ek 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V benzyna
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Wiek: 41
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-26, 14:21   

Skrzynie wysyłałem. Regeneracja jest dość szybka 2-3 dni jeśli są dostępne części. Ja miałem szczęście i znalazłem wszystko co było potrzebne. Całkowity koszt tej operacji z wyjęciem i włożeniem skrzyni, przesyłkami itp. to jakieś 6,5k PLN, ale było warto. Teraz nie słyszę wogole pracy skrzyni a przy przyspieszaniu nie wyje jak przed regeneracja tylko delikatnie świszczy.
 
 
wojtach100 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2016
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 09 Lut 2022
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-03-31, 23:41   

myślałęm, że szukaniem cześci zajmuje sie zakład, który regeneruje :)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Dami 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2014
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wlkp
Wysłany: 2023-02-11, 22:25   Re: CVT brzęczenie w skrzyniki

Wymieniać olej i koniecznie filtr co 40-50 tyś

m1s1ek napisał/a:
Posiadam T27 1.8 PB+LPG z 2009 z CVT (K311). Przebieg aktualnie to ok 272k km. Olej w skrzyni wymieniany jakieś 70k temu. Od jakiś dwóch tygodni mam brzęczenie, które dochodzi ze skrzyni CVT. Dźwięk pojawia się tylko podczas jazdy, czyli jak skrzynia dostaje obciążenie. Robiłem diagnostykę w ASO i w zaufanym warsztacie oraz sam badałem temat stetoskopem i generalnie wyszło na to, że to coś ze skrzynią, najbardziej słychać w misce olejowej, ale to oczywiście może być tak, że dźwięk się niesie z innego miejsca. Dzisiaj byłem u człowieka, który zajmuje się naprawą tych skrzyń no i jak można było się spodziewać bez rozebrania skrzyni nie da się stwierdzić, co to dokładnie jest bo może być i pompa i jakiś zaworek. Zaproponował mi wymianę oleju na początek, żeby zweryfikować czy nie ma opiłków w oleju. Moje pytanie do Was jest takie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, bo może to wcale nie skrzynia tylko coś innego co się przenosi na skrzynię.

[ Dodano: 2022-03-12, 15:35 ]
Dla zainteresowanych moja historią, problemem były łożyska w skrzyni dokładnie 7 sztuk. Zwyczajnie się skończył ich żywot, dodatkowo pas też już był w kiepskiej kondycji. Skrzynię regenerowałem w MS Trade z Dąbrowy Górniczej, znają się na tym jak mało. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to ich strona to: gearbox-toyota.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga