Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
1AD-FTV jakie powinno być ciśnienie sprężania na cylindrach?
Autor Wiadomość
lupus_arctos


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2021-09-22, 21:16   1AD-FTV jakie powinno być ciśnienie sprężania na cylindrach?

Szukam, ale nie mogę znaleźć danych do tego silnika nt. wartości ciśnienia sprężania na cylindrach?

Lada dzień przyjdzie płukanka TEC2000 i ceramizer. Dlatego zrobiłem teraz pomiar by mieć potem porównanie, ale póki co mam obawy, że manometr jaki do tego zakupiłem jest niedokładny bo wartości jakie uzyskałem to średnio 22-23 bary, a silnik mam wrażenie ma taką samą sprawność jak sprzed lat i nie ma problemu z odpalaniem w mrozy itd.

Wie ktoś jakie są nominalne wartości dla tego modelu silnika?

[ Dodano: 2021-09-23, 09:59 ]
Googlając znalazłem taką stronę

I tam podane są wartości standardowe i minimalne


Kod:
Standard compression pressure 2500kPa (25.5 kgf/cm2, 362 psi) or higher

Minimum compression pressure 2200 kPa (22.5 kgf/cm2, 320 psi)


Jak ktoś znajdzie inne źródło, to poproszę. Mała ta tolerancja, raptem 3 bary od minimum do standardu.

[ Dodano: 2021-09-25, 22:37 ]
Update, dzisiaj płukanka i wymiana oleju. Potem dodany ceramizer i na koniec dnia płukanie wtrysków (też preparatem TEC2000 - oczywiście innym, dedykowanym do wtrysków).

Przede mną jeszcze ~1500 km do wykonania pomiaru ciśnienia sprężania. Ale z "ciekawostek": płukanka wg instrukcji ma być wlana do oleju przed wymianą (z tego co pamiętam to 375ml) i uruchomiony silnik przez kolejne 10-15 minut. U mnie w 14 minucie sam zgasł. Trochę mnie to zaniepokoiło, ale nie zwrócił, żadnego błędu, niemniej zakładam, że to przez zbyt niskie ciśnienie oleju wywołane jego rozrzedzeniem.

[ Dodano: 2021-10-07, 23:04 ]
Gwoli informacji, co wiem po przejechaniu 1500 km od płukanki, wymiany oleju i dodaniu ceramizera.

Otóż po pierwsze - widzę, że mój przyrząd do pomiarów nie trzyma ciśnienia i zanim podejdę do silnika po wyjęciu kluczyka to wynik potrafi spaść o 2 bary. Ogólnie na moje oko, to przyrząd mierzy zaniżając wyniki.

Po drugie - na 3 cylindrach wyszło po 25, a na jednym 24. Wzrost jest po 2 bary względem poprzednich pomiarów. To taki sam efekt jaki uzyskałem w trakcie próby olejowej.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga