Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny związek pomiędzy filtrem paliwa a brakiem mocy
Autor Wiadomość
Pasieczkin 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: VAN
Wiek: 51
Dołączył: 06 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-06, 10:56   Dziwny związek pomiędzy filtrem paliwa a brakiem mocy

Toyota Avensis Verso 2004 rocznik. Sytuacja jest taka że autko zupełnie nie ma mocy. Silnik chodzi równo, nic nie dymi ale każde przyspieszenie kończy się totalnym muleniem. Na początek wymieniłem filtr paliwa. Jak ręka odjął. Auto śmigało jak burza. Jakieś trzy tygodnie. Znów zaczęło brakować mocy. Nie za bardzo chciało mi się wierzyć że to filtr paliwa ale wymieniłem. Jak ręka odjął. Auto super pracuje. Przez jakiś miesiąc :-( . Pomyślałem że mam jakiś syf w baku. Kolejna wymiana filtra. Tym razem zajrzałem do niego. Czyściutko. A auto chodzi jak nowe. Po jakimś czasie znów zamula. Co to może być. Odpowietrzanie nic nie daje. Dopiero montaż i demontaż filtra na chwile pomaga
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
lupus_arctos


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2021-09-07, 08:45   

Pasieczkin, sprawdzałeś czy masz zapisane jakieś błędy?

Jeśli nie, to po kolei:
- masz oryginalną obudowę filtra z przyciskiem do pompowania paliwa? Jeśli tak, to gdy już zacznie zamulać dopompuj paliwa i sprawdź czy jest różnica. Nie wydaje mi się by pompa paliwa mogła niedomagać, ale kto wie.
- EGR czy masz przeczyszczony? Nagłe zamulenie w trakcie przyspieszania bez wywalania błędów jest jednym z objawów zapchanego EGR.
- przepływomierz powietrza - czy czyściłeś?
- filtr powietrza jest w dobrym stanie?

Pozostaje jeszcze kwestia wtrysków i samej pompy, ale wtrysków na 100 % nie zdiagnozujesz bez wyciągania, a skoro nie kopci, to raczej nie przelewają. A pompę - to się nie znam, więc nie wypowiem jak sprawdzić jej poprawność działania.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Pasieczkin 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: VAN
Wiek: 51
Dołączył: 06 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-07, 20:26   

Auto ma prawie 500 tys. Mam je praktycznie od nowości i znam jak własną kieszeń :-) . Praktycznie zawsze niezawodne :-)

Błędów nie ma. Od 10 lat świeci jakiś błąd świec żarowych czy coś w tym stylu. Ale to pierdoła jakaś :-) . Auto paliło zawsze od kopa nawet podczas siarczystych mrozów

ad1) tez podejrzewam coraz bardziej ten element. Samo pompowanie nic nie daje. Wczoraj zdemontowałem filtr, zamontowałem, odpowietrzyłem i znów auto śmiga jak trzeba. Już się rozglądam po mału i podmienię ten szpej

ad2) EGR błyszczy ... czyszczony

ad3) Czyszczony

ad4) Filtr powietrza ok
 
 
lupus_arctos


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2021-09-08, 12:17   

W praktyce jeśli do filtru paliwa trafia ono z różną intensywnością (pompa pada), to póki filtr jest zalany, to dysponujesz konkretną objętością i silnik na tym pojedzie, a potem zaczynają się problemy. Niemniej wydaje mi się, że błąd jakiś powinien wtedy zwrócić, bo pompa i wtryski nie pracują normalnie.

Niemniej mam nadzieję, że szybko usterkę zlokalizujesz. Jak wymontujesz pompę, to sprawdź jej działanie podłączając pod aku, jeśli będzie pompowała równomiernie, to może być coś z wiązką, która do niej idzie. Mało prawdopodobne, ale możliwe.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga