Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] Pytanie o biksenony i odprysk lakieru i rdzę n
Autor Wiadomość
grek007 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2012-02-15, 20:50   [Avensis T27] Pytanie o biksenony i odprysk lakieru i rdzę n

Witam.
Mam kilka nurtujących mnie pytań i będę wdzięczny za udzielenie mi na nie odpowiedzi ale może zacznę od początku.
W lutym 2011 roku kupiłem z wyprzedaży modeli 2010 Toyote avensis 2.0 D-4D wersja sol plus.
W wyposażeniu standartowym są "Lampy biksenonowe z systemem AFS" I niby wszystko jest OK ale Biksenone z tego co wyczytałem w internecie to ksenony mijania oraz ksenony drogowe.
Światła ksenonowe to tylko światła mijania a drogowe zwykłe.
Byłem na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym i pytając dlaczego w moim modelu do świateł drogowych jest żarówka halogenowa ( wszystkie modele 2009.2010.2011 z "ala " biksenonami mają tak samo) skoro w mojej opcji jest podobno są "Lampy BIKSENONOWE z systemem AFS"- system AFS oczywiście jest i tu nie mam zastrzeżeń.
Nikt z salonu toyoty nie potrafił udzielić odpowiedzi ,stwierdzili tylko że w modelu 2012 jest pełen biksenon.
Oraz drugie pytanie:
mam odprysk lakieru na tylnym błotniku nad lampą, jest na pewno mechaniczny ale uszkodzenie w tym miejscu podczas eksploatacji jest niemożliwe ponieważ także musiała by się uszkodzić lampa, a ona jest bez najmniejszego śladu uszkodzenia (jak ze sklepu)
Moje przypuszczenie to uszkodzenie podczas montażu samochodu w fabryce ale to tylko moja opinia.
W tym miejscu wystąpiła rdza co wydaje się dla mnie dziwne ponieważ toyota chyba ma blachę ocynkowaną.
Zgłosiłem to w serwisie przy przeglądzie gwarancyjnym, serwis zrobił zdięcia, zasugerował że to moja wina i kazał czekać na odpowiedz z głównej siedziby.
W przypadku odmownej decyzji z salonu co mam dalej robić? naprawić we własnym zakresie? ( naprawa jest błahostką ale chodzi o fakt że blacha już koroduje).
Jeśli mam się odwoływać do głównej siedziby to proszę o poradę w jaki sposób ponieważ nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób to zrobić .
Pozdrawiam forumowiczów i proszę o poradę.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-16, 16:53   

grek007 napisał/a:
I niby wszystko jest OK ale Biksenone z tego co wyczytałem w internecie to ksenony mijania oraz ksenony drogowe.
Światła ksenonowe to tylko światła mijania a drogowe zwykłe.


Światło biksenonowe można mieć również posiadając żarówkę H7 jako światło drogowe.

W momencie włączania świateł drogowych zapalają się żarówki H7, ale także na co pewnie nie zwróciłeś uwagi żarnik ksenonowy przełącza się na górne świecenie. i to jest właśnie bi-xenon.

Zrób sobie taki eksperyment.. podjedź do ściany zasłoń jakoś klosz w miejscu gdzie masz "długie" i włącz owe "długie". Wówczas żarniki xenon powinny przełączyć się na górne świecenie. . .
A przy następnej wizycie w ASO możesz im to wytłumaczyć sam co to jest bi-xenon.

Co do odprysku.
ASO będzie się bronić, ponieważ odprysk jest uszkodzeniem mechanicznym. co innego jakby Ci prępel jakiś rósł spod lakieru.
Najlepiej wrzuć tutaj fotkę . .
Można również udać się do Rzecznika Praw Konsumenta o poradę . .
Ale "na gwarancję" może nie być tak łatwo . .
Załatw sobie taki nr bazy i zapraw to pędzelkiem . .. jak nie uda Ci się żadna droga naprawy tego z ASO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Agustyn 
Czasobywacz



Typ: Inne
Silnik: 1.4 benzyna
Rok: 2000
Nadwozie: VAN
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 49
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2012-02-16, 17:04   

Gwarancja była na powłokę gwarancyjną czy perforację( będziesz musiał poczekać aż zrobi się dziura :mrgreen: ) Sprawdzałeś warunki gwarancji nie trzeba robić przeglądów w ASO?
Na ekspertyzy nie wydawaj kasy, jeżeli nie uda się tego załatwić drogą formalną.
_________________
<dziękuję za ofiarowany czas>
 
 
grek007 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2012-02-20, 10:51   

Dziękuję serdecznie carlos, oczywiście pochwała dla ciebie
Faktycznie widać przy ścianie jak światło ksenonowe po włączeniu drogowych świeci wyżej.
A czy wiecie może jak jest z karoserią w avensisie t27, jest ocynkowana cała czy może częściowo lub może wcale?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 951
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-21, 08:16   

carlos napisał/a:

W momencie włączania świateł drogowych zapalają się żarówki H7, ale także na co pewnie nie zwróciłeś uwagi żarnik ksenonowy przełącza się na górne świecenie. i to jest właśnie bi-xenon.

Nie H7 a HB3. Różnica jest znaczna bo aż 10W więcej i dlatego imho powinieneś się cieszyć, że nie masz T27FL gdzie jest tylko D4S. U nas przy drogowych świeci D4S (z podniesioną przesłoną) i HB3, więc sam możesz sobie dopowiedzieć co lepiej świeci.
 
 
carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-22, 01:02   

Schwefel napisał/a:
Nie H7 a HB3.

no tego dokładnie nie wiem, zapewne masz rację.
Ja jeżdżę Audi, a tam mam H7 i D2S.

No ale tok przekazu był dobry
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga