Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] kombi 126PS- czy to daje radę?
Autor Wiadomość
jaco81 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 1.6 benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-09, 20:38   [Avensis T27] kombi 126PS- czy to daje radę?

Witajcie Koledzy,
Planuję zakup nowego autka kombi. Wpadła mi w oko piękna Avensis z 2009 roku. Silniczek to 2.0 126PS. szukałem opini o tych silnikach, ale nie wiele można znaleźć. Jak już piszą, to że jest problem z tymi silnikami, że wydmuchują uszczelkę pod głowicą i wtedy amba fatima. Jak Wam sprawują się te silniczki w nadwioziu kombi? Jeżdzę 80% po mieście 20% trasa. Czasem jakiegoś tira trzeba łyknąć i zastanawiam się czy 126KM wystaryczy.
Z góry dzięki za opinię.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
meh00w 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: KWA
Wysłany: 2014-05-14, 10:48   

Kolego ja mam 2.0 D4D 126km w Avensis kombi T25 2007r i jeżeli chodzi o dynamike to szału nie ma. Jeżdze dużo, ale raczej po krótkich trasach i przy cięzkiej nodze mnie spalanie wychodzi na poziomie 7.3L wg komputera.
Żeby wyprzedzić tira to nie brakuje pod butem, ale też trzeba wyczuć autko. Prowadzi sie komfortowo, w środku bardzo cichutko.

Z kolei brat ma 2.0 D4D 126km Avensis T27 2012r kombi i dynamika podobnie jak u mnie. Brat dużo hula po trasach i jemu spalanie pokazuje na poziomie 5.5 - 6L a noge ma raczej cięzką. W Środku troszke głosniej niż u mnie, wiecej plastików jeżeli chodzi o środek auta. Ale jeździ sie wygodnie.

Z tym wydmuchiwaniem uszczelki to też różnie. Brat przed zakupem T27 miał T25 i tam miał własnie przypadek z tą uszczelką. Ogólnie autko po pół roku od zakupu (kupił nowe) juz dość czesto bywało na serwisie. Przez 4 lata (zrobił nią 270tyś km): uszczelka pod głowicą, remont silnika, turbina itp. A w mojej znów (kupiłem 3 miesiace temu) obecnie 195tyś km. nie było śladu, żeby było coś robione. I z tego co mechaniory mówiły, że jak do tej pory sie nie objawiło to juz nie powinno.

Polecam kupić auto z polskiego rynku (polskie pochodzenie od nowości) bo do 2010 w samochodach na polski rynek nie montowali DPF (w innych krajach np. Niemcy ten obowiazek było duzo wczesniej) a jak duzo wiecej jeździsz po mieście to może to mieć znaczenie u Ciebie.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga