Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] Jakia felga 16' czy 17'
Autor Wiadomość
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-11-21, 21:32   

Kozik napisał/a:
Witam,
Mam pytanko, mam Avensis T27 z motorem 2,2 d4d , auto stoi na oryginalnych letnich 17' jako ze jestem zwolennikiem stalowych felg na zimę zastanawiam się nad przejściem na 16' tyle ze wg danych producenta nie ma takiej opcji przy tym silniku. Zastanawiam się tylko czy ''NIE" znaczy że fabryka nie zakładała 16-stek z tym silnikiem czy "NIE" bo nie pozwala na to np. rozmiar docisku hamulcowego. Serwis powiedział ze nie wie i że trzeba by przymierzyć. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ??? Pozdr.


Jak między zacisk i felgę wchodzi ci palec to powinny się zmieścić, ale dopuki nie przymierzysz to nie bedziesz wiedzial ;)
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 03:31   

Kozik napisał/a:
Witam,
Serwis powiedział ze nie wie i że trzeba by przymierzyć. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ??? Pozdr.

To zmień serwis skoro tak podstawowych rzeczy niewiedzą.
Masz większe tarcze z przodu i nie ma szans żeby się zmieściły 16". Poza tym wkładanie stalówek do takiego wozu to zbrodnia.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2011-11-22, 14:03   Re: T27 - oryginalne 17'

Goodfornothing napisał/a:
Ja mam 17-tki ale na następny sezon się przesiadam na 18' więc mam do sprzedania kpl. felg bez opon (juz się wykończyły :) ). Jedna jest lekko ryśnięta, żadna nie podbita. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na GG 8186623.



kolego nie wiem jak się przesiądziesz na 18' zapytaj w salonie gdzie kupowałeś bo mnie juz dwa serwisy potwierdziły że jak wyjechała avka na 17' to tak ma jeździć tak jest zapisane w homlogacji bo inaczej możesz mieć problem to samo do kolegi w poście poniżej nie możesz zakładać 16' bo ja tez tak chciałem. a może ktoś się myli

pozdro
 
 
 
Kozik 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Wiek: 43
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-11-22, 15:57   

Zagłębiłem nieco temat i sprawa wygląda tak : Avensis z motorem diesla 2,2 d4d i 2,2 d-cat mają inne tarcze i dociski hamulców przednich których rozmiary dyskwalifikują montaż 16' wszystkie inne tj benzyniaki i 2,0 d4d maja hamulce z przodu o gabarytach pozwalajacych montowanie 16' felg. Co do 18' felg na miejsce 17' myślę że odpowiedź serwisu była negatywna ponieważ homologacja przewiduje 17' a dla nich liczy sie słowo pisane i nie chcąc podwarzać producenta i umywają ręce od wszelkiej odpowiedzialności jaka mogłaby za sobą pociągnąć podmiana mówiąc że nie da rady, ale zdrowy rozsądek podpowiada mi jeśli takie samo auto o identycznych parametrach różniące się tylko naklejką na progu wyjeżdżało na 18' to nie ma problemu ( i tu nie ma obaw że docisk się nie zmieści bo idziemy w górę z rozmiarem felgi ) ja bym walił jak w dym
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga