Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] 1.8: wycie na 6 biegu
Autor Wiadomość
hubert_s
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2010
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-03-11, 11:18   [Avensis T27] 1.8: wycie na 6 biegu

Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem T27 1.8 valvemaitc przebieg 84kkm. Od samego początku (ale już po zakupie...) słyszalne jest niejednostajne, tj. 2/sek wycie (buczenie) na 6 biegu przy przekraczaniu 115 km/h. Utrzymuje się ono mniej więcej do 135 później zanika lub miesza się z dźwiękami z otoczenia. Zauważyłem że:

- wysprzęglenie niweluje ten problem
- redukcja do 5 również
- dźwięk występuje trochę bardziej przy przyśpieszaniu
I
Auto jest na kołach zimowych wiec zmieniłem na próbę letnie i też to występuje ale już nie tak bardzo (może coś wpada w rezonans?).

Autko jest kupione z ASO Toyoty, tzn. z gwarancją. Panowie z ASO najpierw nic nie słyszeli a potem przyznali że coś słychać ale to nie jest żadne łożysko a "nakładające się dźwięki".

Może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mnie na coś nakierować.

Z góry dziękuję.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 951
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-11, 23:38   

Będziesz czekał z tym aż skończy się gwarancja?
Zabierz serwisanta na jazdę testową i niech ASO zabierze się za naprawę a nie muzykologię.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
hubert_s
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2010
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-03-12, 14:53   

Zabrałem mechanika z Toyoty już następnego dnia. Najpierw udawał że nic nie słyszy, a później że tak ale to tylko jakiś rezonans (opony+prędkość+obroty), nic mechanicznego. Gość był dość pomocny - zmienił opony na inne/letnie i w trakcie następnej jazdy było jakby lepiej. Ale problem nadal jest. Naprawdę dziwna akcja. Chyba się udam do innego ASO Toyota i nie spróbują znaleźć co jest nie tak. Tylko ta prędkość przy której to występuje (120 km/h na 6) wyklucza sporo ASO...
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 951
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-12, 22:36   

Pojedź na Okęcie, obok jest S2 to sobie przyciśniesz ile trzeba.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Tnalag 
Czasobywacz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2013
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-13, 22:03   

Nie wiem czy mówimy o tym samym, ale tez mam taki dźwięk który trochę w kurza, nie jest głośny i objawia się powyżej 100km/h, jakby delikatna wibracja lub rezonans, niezależnie od biegu zawsze powwyzej stuwy, .
Nie jest to moim zdaniem związane z kołami, mam nie duży przebitego na letnich kołach, a ostatnie miesiące jeździł em na zupełnie nowych kołach zimowych (stalowe felgi 16`` i dobre opony zimowe) i dźwięk występował. Moje typowanie jest następujące: podejrzewam ze elementy plastikowe w okolicy pomiędzy przednim zderzakiem a nadkolami przednich kol są słabo spasowane ( jak po maca się tam ręką to widać ze słabo się trzymają) i to może być przyczyna rezonansu przy dużych prędkościach. W T27 po liftingu przedni zderzak jest uformowany w kształcie sporego spoilera przy znacznych prędkościach nie stabilnie umocowane plastiku w podwoziu mogą wpadać w rezonans - zamierzam się temu przyjrzeć przy najbliższym przeglądzie. Pukico podglasniam radio i śmmmmmmigam:-)
 
 
hubert_s
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2010
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-03-14, 01:14   

U mnie ten dźwięk, powiedzmy rezonas, jest tylko na 6 biegu i 120+. Pod samochodem bylem ze znajomym diagnostą i wiem o jakich plastikach mówisz ale to może być tylko cześć problemu bo dotyczy tylko jednego biegu.
Dzisiaj zabrałem na przejażdżkę mechanika z innego ASO po S2. Potwierdził że coś wpada w rezonas ale raczej to nie są żadne łożyska. Polecił zmianę na próbę opon lub nawet całych kół. To już druga opinia z drugiego ASO że to nic mechanicznego. Jestem już umówiony na jutro ze znajomym wulkanizatorem i będziemy sprawdzać dalej.
Patent z radiem działa tylko trochę:)

[ Dodano: 2014-03-17, 10:08 ]
Niestety to nie opony. Wracam z tematem do ASO.

[ Dodano: 2014-03-21, 11:23 ]
W ASO Toyoty sprawdzali cały dzień i dostałem info że "hałas/buczenie jest od opon - choć na luzie nie występuje". Jak mi nie pasuje to zapłacą za diagnozę w innym ASO. Żenada.

[ Dodano: 2014-03-24, 11:05 ]
Tematu nie udało się rozwiązać ale udało się zwrócić auto do dilera Toyoty. Wydaję się że bardziej im się opłacało przyjąć zwrot niż naprawiać. Sprzedadzą komuś innemu, komu to nie będzie przeszkadzało.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga