Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Woda w tylnej lampie - demontaż lampy
Autor Wiadomość
apek 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Avant
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-20, 18:16   [Avensis T25] Woda w tylnej lampie - demontaż lampy

Witam

Chciałbym zdemontować tylną lampę w T25 Wagon. Widziałem tak na szybko że są tam chyba 2 śrubki 10-tki. Jak to zdemontować?

Następne pytanie to jak się przygotować do "prawidłowego" montażu lampy żeby znowu nie dostawała się do niego woda? Wymienia się jakąś uszczelkę ? Silikonuje? Proszę o info jak ktoś już miał z tym do czynienia.
_________________
Pozdrawiam
Kuba
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2012-06-20, 22:08   

Miałem to samo, sprawę rozwiązałem następująco.

Lampa tak jak zauważyłeś jest mocowana na trzech śrubach lub czterech (już nie pamiętam dokładnie) od wewnątrz. Dostęp bez zdejmowania tapicerki paskudny ale mi udało się odkręcić.

Po zdemontowaniu lampy i wcześniejszym odłączeniu panelu z żarówkami dokładnie ją umyłem w środku. I tu uwaga: (w moim przypadku kłopotliwa była prawa lampa ale z lewej jest pewnie podobnie) światło cofania ma pod kloszem drugą okrągłą "szybkę" niestety potraktowałem ją zbyt dużym ciśnieniem wody albo za bardzo "wytrząsłem" i owa szybka wyskoczyła z zatrzasków. Kolejne dwie godziny zmarnowałem na szukaniu sposobu żeby ustawić ją spowrotem na miejscu bez rozklejania lampy. następnie wszystko skręciłem na silikon i od tamtej pory (rok czasu) problem nie występuje. Woda poprostu dostawała się pod uszczelkę wprost do lampy.
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
kaminma8 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Wiek: 51
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 22
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2012-06-21, 07:37   Re: Woda w tylnej lampie - demontaż lampy

Witam,

Tylna lampa jest przykręcona na 3y śruby o rozmiarze klucza 10. Można ją odkręcić od tyłu, bez demontażu tapicerki, odpowiednio dobierając przedłużki klucza nasadowego.

Pomiędzy lampą a karoserią jest taka gąbkowa uszczelka - do kupienia w ASO, koszt kompletu ok 120 -130pln. W moim przypadku trzeba było je wcześniej zamówić.

Czas wymiany uszczelek to czas montażu - demontażu obydwu lamp do 30 min + czas mycia / suszenia lamp (ja suszyłem suszarką i pomimo to trochę się zeszło).

Jeżeli auto nie było walone w tył, a lampa nie jest popękana, to myślę że nowe uszczelki wystarczą, producent nie przewidział ingerencji sylikonem.

Ja spróbowałem odkręcić srebrną listwę ozdobną która jest pod lampą. Śruba była podrdzewiała i się ukręciła - więc lepiej tego nie robić - nie jest to do niczego potrzebne.


Pozdrawiam MK
 
 
apek 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Avant
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-21, 14:06   

dzięk za podpowiedzi. Spróbuję wersję z silikonem, może wystarczy też wszystko ładnie poskręcać b może uszzelka sie podwinęła podczas montażu ? Zobacze jak trozkręcę ale na razie pogoda temu nie sprzyja...
_________________
Pozdrawiam
Kuba
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
leczner 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Lubli
Wysłany: 2012-07-14, 20:42   Wypięte szkiełko kierunkowskazu

Chciałbym się "podłączyć" do tego tematu. Dzisiaj zauważyłem, że w mojej Avce kombi w lampie tylnej - prawej wypięło się szkiełko od kierunkowskazu (wysunęło się). Teraz opiera się o klosz tylnej lampy. Proszę o podpowiedź jak można to naprawić. Czy wystarczy z powrotem włożyć szkielko w zatrzaski czy trzeba używać kleju lub silikonu. Jak najlepiej/najłatwiej wykonać naprawę bo dostęp jest fatalny. Dziękuję za pomoc.
 
 
apek 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Avant
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-20, 13:07   

Witam

Dodam tylko że rozwiązałem problem. Lampa była przykręcona na jedną śrubę. Kiedyś tył był malowany i ktoś nie dokręcił pozostałych 2 śrób - odkręciłem je ręką :) Wszystko wyczyściłem, wysuszyłem i jest git czyli sucho
_________________
Pozdrawiam
Kuba
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga