Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
mmaciek1975 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-27, 13:06   

Więc spieszę z odpowiedzią. Polska policja ma pełne prawo aby zatrzymać dowód rejestracyjny za pokwitowaniem z prawem dojazdu do najbliższej stacji kontroli pojazdów (sporadyczne sytuacje ;-) ) ponieważ wedle polskiego PRD takowy pojazd poruszający się po terenie RP stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Jeżeli jest to pojazd zarejestrowany za granicą to w takim przypadku zatrzymany dowód rejestracyjny jest do odebrania bodajże w ciągu dwóch tygodni (ale nie jestem pewny na 100%) od dnia zatrzymania w komisariacie, który go zatrzymał oczywiście po uprzednim wykonaniu dodatkowego badania technicznego pojazdu (Dodatkowe BTP 4.01, kwota 20zł za każdą wypisaną usterkę w pokwitowaniu), które stwierdzi usunięcie usterek oraz ustanie przyczyny zatrzymania dowodu i przedstawienie tegoż dokumentu z wynikiem pozytywnym na tym komisariacie. Po tym terminie dowód jest odsyłany do "Starostwa" rejestracji tego pojazdu w danym kraju. Jestem diagnostą i miałem takie przypadki. Tak jak wczesniej napisałem szkoda kasy, nerwów i straty czasu ;-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
pawel.s10 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 80
Skąd: weymouth uk
Wysłany: 2011-03-30, 17:50   

że niby polcja w polsce może mi zatrzymać dowód angielski??? dla auta które spełnia angielskie wymogi prawne :-/

czyli mogą mi zabrać dowód że mam kierownicę z prawj strony ;-)

a co jak naprzykład mam 4 inne opony na kołach - w anglii można a auto jest w polsce tylko na 2 tygodnie w roku

przyczepa w angli ma te same rejestracje co w aucie - co wtedy zabiorą mi przyczepę bo nie jest zarejestrowana ??????


a i nie wspominając o przednich światłach że świecą p innym kierunku niż europejskie - wiem że trzeba zaślepić strumień naklejkami albo innym sposobem ale mimo wszystko



poza tym jak mi zatrzymają dowód że auto nie spełnia wymogów w danym kraju i każą robić i poprawiać usterki - auto nie przejdzie przeglądu np w uk z powodu zmian a pozytym nie wyobrażam sobie jazdy bez dowodu auta przez europę nie mówiąc już o ponad terminowym pobytem w kraju przez jakąś drogówkę


wyobraź sobie mój telefon do pracodawcy:

sorry ale przyjade 2 tygodnie później więc musisz mi dać jeszcze 2 tyg urlopu bo polacy zabrali mi dowód od samochodu bo nie spełniał przepisów w polsce jak pojechałem tam na wczasy
_________________
było Audi A6 C5 2.4 1997
wreszcie T25
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
viper79 
Normalniak



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 136
Skąd: Milton Keynes, UK
Wysłany: 2011-03-30, 18:15   

W momencie, w którym będziesz miał szyby z przodu przyciemnione a policja w PL Cię zatrzyma, ma prawo zatrzymać Ci dowód właśnie za te szyby, bo są one nielegalne zarówno w PL jak i w UK. Nie mów więc, że takie auto spełnia wymogi prawne w UK.
_________________
Pozdrawiam Marcin
 
 
 
lesander 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 43
Skąd: K-ce
Wysłany: 2011-07-01, 09:51   

a poza tym łamiesz prawo w Polsce i nie ważne, że spełnia to warunki gdzieś tam na świecie.
w jakimś kraju ( hipotetycznie) mogłoby być tak, że możesz sobie jeździć bez np. świateł, hamulców, kierownicy czy czegokolwiek ale to nie znaczy, że od razu takim pojazdem możesz jeździć po Polsce.
Jesteś tutaj to musisz stosować się do przepisów tutejszych.
Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że samochód z Anglii stanowi enklawę angielską i w nim stosuje się prawo angielskie gdziekolwiek się jest?
Według Twojego rozumowania to sobie możesz nawet angielskim autem jeździć po Polsce według ruchu lewostronnego - bo przecież to angielskie auto jest....????

Zastanów się trochę!!!
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
pawel.s10 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 80
Skąd: weymouth uk
Wysłany: 2011-07-01, 11:17   

viper79 napisał/a:
W momencie, w którym będziesz miał szyby z przodu przyciemnione a policja w PL Cię zatrzyma, ma prawo zatrzymać Ci dowód właśnie za te szyby, bo są one nielegalne zarówno w PL jak i w UK. Nie mów więc, że takie auto spełnia wymogi prawne w UK.


nigdy nie mówiłem/pisałem w poście że chcem przyciemniać szyby z przodu - bo nie chciałem :!:

chodziło mi o homologacje czy tam coś na folie szyb z tyłu bo słyszałem że też się czepiają za brak

a odnośnie spełniania wymogów w danym kraju odpowiedz mi proszę czy zgodnie z polskim PRD jest dopuszczone:

pojazd z przyczepą zarejestrowany w UK oczywiście nie ma dowodu rejestracyjnego na przyczepę a ubezpieczenie auta ubezpiecza przyczepę.??? przyczepa ma identyczną jak tylnią rejestarację auta

taka przyczepa w polsce może zostać potraktowana HIPOTETYCZNIE jako skradziona albo nie dopuszczona do ruchu bo nie jest zarejestrowana ???

czyli muszę podczas wyjazdu na kamping takową przyczepę zarejestrować w posce???
bo zgodnie z tym co napisałeś łamię prawo?

czy np amerykanin bardzo przywiązany do swojego auta przywiezie go ze sobą na wczasy do europy musi zmieniać przednie i tylnie reflektory żeby spełniały normy???

w niemczech jest przepis o obowiązkowych oponach zimowych w czasie zimy
rozumiem że niemcy zabierają dowody jak ktoś przejeżdza przez niemcy na letnich

:?: Nie chodzi mi tu o sarkazmy czy obrażanie kogos ale o zrozumienie tego wszystkiego jakby co. :?:


czy są jakieś widełki albo prawo które by mówiło o czsowym dopuszczeniu do ruchu takiego pojazdu nie spełniającego danych norm w danym kraju

np polacy pojadą do angli to anglicy czepiają się do polskich aut bo stwarzają niebezpieczeństwo dla ruchu i nie mają Road Tax - podatku drogowego.


NIE CHCIAŁEM NIKOGO URAZIĆ TYM POSTEM - SORRY JEŻELI KTOŚ SIĘ ZDENERWOWAŁ


szyby są już przyciemnione 65% z tyłu boki i tylne drzwi. wygląda dobrze - niestety MATRIX trochę widać co psuje efekt.
_________________
było Audi A6 C5 2.4 1997
wreszcie T25
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga