Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] powyżej 100 km i się ślizga
Autor Wiadomość
Orys 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2012-02-22, 20:31   [Avensis T25] powyżej 100 km i się ślizga

witam, moja avka po przejechaniu około 100 km wykazuje dziwne poślizgi sprzęgła na 4 i 5 biegu. Zaraz po ruszeniu jest ok biegi wchodzą normalnie nie ma zgrzytów i szarpań. Czy to wina tarczy czy coś innego.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Krzysztof83
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-22, 23:44   

napisz trochę więcej, bo nie wiem, czy 100km temu zmieniałeś sprzęgło i znów się ślizga?, czy dopiero kupiłeś avkę i przejechałeś 100km i zaczęło ci się sprzęgło ślizgać?
Jaki masz przebieg?

Jeśli się ślizga to samo sprzęgło dobrych firm np. LUK, AISIN to koszt 500-800zł , zależy gdzie kupisz.
Zazwyczaj doradzają wymianę razem z kołem dwumasowym a to już koszt od 2500-3500zł, nawet do 6000zł
Możesz jeszcze wybrać opcję z kołem sztywnym zamiast dwumasowego za 800-1500zł tu zdania są bardzo podzielone, wiele mechaników krzyczy, że tak nie można, bo zaraz siądzie skrzynia itp.., a wielu ludzi już tak zmieniło, przejechali na tym wiele kilometrów i jest ok, auto ponoć nawet lepiej się zbiera, za to bardziej szarpie przy ruszaniu, i trochę drży na wolnych obrotach.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Orys 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2012-02-23, 16:56   

Mam ją trzy lata przebieg auta 200 tys, sprzęgło nie było do tej pory wymieniane, więc chyba pora na nie. Od momentu ruszenia do przejechania ok 100 km non stop jest ok a później schody, obroty w górę prędkość nie. Autko lekko drży na biegu jałowym. Z tego co wyczytałem na forum prawdopodobnie czeka mnie wymiana kompletu sprzęgła z dwumasą. Słyszałem też, że może to być wina płynu w układzie.
 
 
Krzysztof83
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-23, 20:12   

U mnie jeśli wierzyć licznikowi ;-) to zaczęło przy 196.000km się ślizgać. Czasem przy mocniejszym depnięciu w pedał, albo redukcji,to podczas jazdy pod górkę czasem się śliznęło, nie jeździłem tak za długo, więc nie wiem ile tak by jeszcze pociągnęło.

Wymieniłem razem z kołem dwumasowy, bo mechanik mówił, ze może jeszcze z 50 tysi przelata, a może 20, a robota ta sama, a koszt zakupu i wymiany samego kola dwumasowego nie jest wiele niższy niż wymiana całego zestawu - sprzęgło+docisk+koło.
Dałem za taki zestaw 2500zł - AISIN/LUK + od razu nowy olej do skrzyni 120zł i robocizna u znajomego mechanika 350zł, to wyszło nie całe 3000zł.
Chciałem wymienić na ten zestaw bez dwumasy, ale żaden ze znajomych mechaników nie chciał się podjąć takiej zamiany ponieważ mówili, że jak kupie jakieś "g...o" to po krótkim czasie znów trzeba by zmieniać , albo jeszcze gorsze rzeczy mogły by się dziać.Spieszyło mi się, bo wyjeżdżałem za granicę i wyszło że wymieniłem na to co powinno być.
Można by pokombinować ze zmianą takiego kola zwykłego, np. z avensis verso i do tego sprzęgło ze sprężynami dobrej firmy, ale coś tam jeszcze z długością śrub mocujących te kolo jest wtedy nie tak.
Jak masz znajomego mechanika i czas, to można by pokombinować. Uda ci się wtedy zmieścić się w połowie tej kwoty.

Pozdrawiam.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga