Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[AVENSIS T25] Odcinanie doładowania
Autor Wiadomość
Maciek92 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 27 Paź 2022
Posty: 2
Skąd: Legnica
Wysłany: 2022-10-27, 17:38   [AVENSIS T25] Odcinanie doładowania

Witam. Mam swoją Avensis od 3 miesięcy i niestety ciągle jeździ po warsztatach ponieważ nikt nie może dojść do przyczyny usterki. Otóż powyżej 100 km/h odcina turbinę na jakieś 2-4 sek po czym wraca do pracy ponownie. Dziś odebrałem ją z warsztatu po regeneracji turbiny (stwierdzono przycinanie się geometrii). Wcześniej wyczyściłem w myjce ultradźwiękowej i sprawdzono elektrycznie EGR. Wymieniono zawór sterowania turbiny (n75). Sprawdzono wężyki na dolocie. Nadal usterka występuje. Przed regeneracja potrafiła mulic po mieście. Teraz idzie ładnie do 100km/h po czym na sekundy odcina turbinę. Na komputerze błędów nie ma żadnych. W momencie odcięcia turbiny ciśnienie doładowania spada do 0. Wyczyszczono również czujnik MAP i MAF. Może ktoś miał podobny problem i będzie potrafił mi pomóc bo już powoli tracę cierpliwość do tego samochodu.

Nikt nie odpowiedział to dodam że dzieje się to głównie przy ciepłym silniku. Wczoraj wracając z pracy gwałtownie przyspieszyłem. Rozbujalem auto do 80 km/h poszła płynnie. Po czym miałem gwałtowne hamowanie do 0 km/h i po tym turbina już od razu nie wstała. Dopiero po przejechaniu jakiś 5 km powyżej 50 km/h. Tak to mulila niesamowicie, nawet na wciśniętym pedale gazu do podłogi ciężko było samochód rozpędzić. Zamówiłem na podmianę czujnik Map i zobaczę jak się będzie zachowywać na innym Mapie.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
lucas39 
Nawiedzacz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2020
Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-10-28, 15:45   

Sprawdz fizycznie czyli obmacaj i ogladnij czy masz DPF i EGR ( moze byc zaslepiony, sprawdz czy jest zaslepka) Sprawdz co z klapkami wirowymi.
jezeli nie ma DPF, nie ma EGR, coz klapkami robione to moze ktos gmeral w oprogramu komputera i zostalo ono zle zrobione
Sprawdz plynnosc dzialania pedalu przyspieszenia ( komputerem)
sprawdz czy przepustnica czysta oraz czy dziala plynnie
a moze sprawdz tez filtr powietrza moze cos sie tam urwalo i przy pewnej predkosci a wiec i cisnieniu cos sie na moment przytyka

qrcze jesli to systematyczne i regularne to obstawiam na zmienione oprogramowanie komputera.
ok moze to glupie pomysly ale moze cos dadza do myslenia
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Maciek92 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 27 Paź 2022
Posty: 2
Skąd: Legnica
Wysłany: 2022-10-28, 16:09   

Jedynie co to może być problem z oprogramowaniem bo to wiem że było robione po wycięciu DPF. EGR osobiście czyscilem i nie było zaślepione. Po moim czyszczeniu EGR poszedł jeszcze do myjki i został sprawdzony elektrycznie. Przepustnicy nie sprawdzałem. Filtr powietrza jest nowy także to odpada. Katalizatory po wycięciu DPF były czyszczone. Wczoraj trafiłem na wątek z walnięta pompa wtryskowa. Można też to obstawiać ? Wtryski ponoć 2-3 letnie oryginalne. Generalnie to już za bardzo nie wiem co robić i chyba jeśli podmiana Mapa nie przyniesie efektów to podjade do zakładu co się zajmuje chipami. Może od tej strony ugryzę temat.
 
 
lucas39 
Nawiedzacz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2020
Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-08, 23:05   

a przeczysc jesli masz zawory VSC jesli sa to zapewne 2
wiec oba
co do pompy ma to sens bo moze cisnienie upuszczac - to byla by nie fajna informacja
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga