Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Niedziałający nawiew
Autor Wiadomość
mejkelek56 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 15 Mar 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-24, 10:42   [Avensis T25] Niedziałający nawiew

Cześć Wam, problem wygląda następująco - nie działa mi nawiew. Na początku powiem, że wymieniłem/sprawdziłem wszystko co możliwe. Silnik dmuchawy - nowy, rezystor - nowy, damper/serwomechanizm mieszania powietrza - rozkręcony, wyczyszczony, działa. Prąd w przewodach jest, przekaźnik (chyba) działa, słychać jak pracuje przy włączaniu. Dodam, że po zamontowaniu nowego silnika dmuchawy oraz rezystora nawiew działał tak jak powinien. Wieczorem tego samego dnia, kiedy wsiadłem do samochodu już nie działał - zero reakcji dmuchawy na włączenie lub zwiększanie obrotów (wcześniejszy silnik pracował "na pych", jak ruszyłem to próbował kręcić).

Sprawdziłem błędy w climatronicu - pokazuje 21, 24 czyli czujnik nasłonecznienia (pokazuje błędy niezależnie od pory dnia, stania w cieniu lub nie).

Macie jakiś pomysł? Czy jest możliwe, że coś się stało z elektryką po wymianie części na nowe? Sprawdzę jeszcze raz bezpieczniki wieczorem :cry:
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
lucas39 
Nawiedzacz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2020
Posty: 222
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-07-02, 10:47   

to filozofia ale:
skoro miales uszkodzony silnik to moze zracji obciazenia padl sterownik lub przekrzana jest ktoras kostka

proponuje zrobic proste doswiadczenie :
wez zarowke od kierunkowskazu lub stopu lub obrysowe ( nie uzywaj zarowki od swiatla drogowego lub mijania, sa zaduzej mocy i przypalisz tapicerke jak gdzies dotknie lub sie poparzysz)
do zarowki dolacz dwa przewody ( np przyloz i owin pozadnie izolacja) sprawdz na akumulatorze czy dziala a nastepnie odepnij wtyczke od wentylatora wsadz przewody od zarowki do wtyczki i pokrec manipulatorem tak jak byc regulowal nawiew
jezeli zarowka bedzie zmieniala jasnosc to masz sprawdona cala linie ( manipulator i rezystor) a silnik do wymiany
jezeli nie dziala sprawdz miernikiem rezystor
jezeli jest OK sprawdz bezpieczniki
jezeli sa ok wymien manipulator

nie zapominaj ze przyczyna braku polaczen moga byc przegrzane styki w kostkach - nie da sie ich naprawic nalezy wymienic na nowe
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga