Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Jak zdemontować tapicerkę bagażnika -lewa stro
Autor Wiadomość
mambula 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Wiek: 50
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: KONIN
Wysłany: 2014-02-07, 23:08   [Avensis T25] Jak zdemontować tapicerkę bagażnika -lewa stro

Witam kolegów !!!! Mam problem z zamknięciem klapki wlewu paliwa , otworzyła się i ten dynks od zamykania już się nie wysunął .Próbowałem go odmrozić gorącym powietrzem od zewnątrz jak i od wewnątrz , psikłem odmrażacza , psikłem WD-40 i nic nie wysunął się z powrotem. Wyczytałem na forum , że gdyby padł bezpiecznik lub silniczek a nie był zatarty lub zamrożony to by go wypchła sprężyna !!!! Chcę się dostać do tego mechanizmu , ale nie wiem jak zdemontować tapicerkę z lewej strony bagażnika (LIFTBACK) by nie uszkodzić spinek !!! Może ktoś z Was ma doświadczenia w tej kwestii ??? Proszę o jakieś wskazówki i sugestie w tej sprawie !!!!!
_________________
mambula
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Barney 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 32
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-02-08, 14:12   

Kolego wrzucilem ten sam temat zrobiło mi się identycznie, poczytaj co było umnie w postach, robiłem wszytko co mi podpowiedzieli i niestety chyba też bede musiał demontować tapicere
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
MarcinXXX 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 49
Skąd: Frankfurt Am Main
Wysłany: 2014-02-09, 16:44   Re: Jak zdemontować tapicerkę bagażnika -lewa stro

mambula napisał/a:
Witam kolegów !!!! Mam problem z zamknięciem klapki wlewu paliwa , otworzyła się i ten dynks od zamykania już się nie wysunął .Próbowałem go odmrozić gorącym powietrzem od zewnątrz jak i od wewnątrz , psikłem odmrażacza , psikłem WD-40 i nic nie wysunął się z powrotem. Wyczytałem na forum , że gdyby padł bezpiecznik lub silniczek a nie był zatarty lub zamrożony to by go wypchła sprężyna !!!! Chcę się dostać do tego mechanizmu , ale nie wiem jak zdemontować tapicerkę z lewej strony bagażnika (LIFTBACK) by nie uszkodzić spinek !!! Może ktoś z Was ma doświadczenia w tej kwestii ??? Proszę o jakieś wskazówki i sugestie w tej sprawie !!!!!


Nie wiem jak dokladnie jest w liftback u ale w kombi trzeba najpierw zdemontowac co sie da z podlogi i wtedy widac wszystko do demontazu a pozniej wystarczy szrpnac z wyczuciem zeby nie pourywac spinek,
 
 
mambula 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Wiek: 50
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: KONIN
Wysłany: 2014-02-11, 12:22   

Witam !!! Wracam do swojego tematu o = demontażu tapicerki bagażnika z lewej strony = . Postanowiłem wziąć się za to samemu , trzeba wyjąć wszystko z bagażnika , włącznie z wyściełaną podłogą , położyć oparcie fotela , wyjąć piankę leżącą wokół koła dojazdowego tą z lewej strony.Odkręcamy plastikową listwę na tylnym pasie tą z dwoma uchwytami do =pajączka= , odkręcamy haczyk na zakupy i już możemy zdejmować lewą ścianę tapicerki bagażnika, ma ona dwie spinki w okolicy tylnej lampy więc tam trzeba uważac , by ich nie zrujnować.W okolicy lampki oświetlenia bagażnika trzeba ostrożnie odchylać tapicerkę by wypiąć wtyk ją zasilający i już mamy ją zdjętą.Mechanizm otwierania klapki wlewu paliwa przykręcony jest na jedną śrubę 10, łapiesz lewą ręką mechanizm a prawą go odkręcasz-łatwizna !!! Mój mechanizm okazał się sprawny , był zacięty w pozycji -otwórz- , po nasmarowaniu go smarem w płynie bez rozbierania (wpsikłem go tam gdzie wchodzi trzpień do środka) hula jak nowy-jak na razie- !!!montaż w kolejności odwrotnej!!! Przy okazji , że miałem rozbebeszony bagażnik , postanowiłem uszczelnić tylną lampę , ponieważ dostawało mi się trochę wody do lewej komory za nadkolem.Wypinasz żarówki , odkręcasz trzy śruby mocujące lampę i masz ją na dłoni.Piankowa uszczelka u mnie w serwisie w KONINIE kosztuje 67zł. , więc zakupiłem silikon i w miejscu styku krawędzi lampy z uszczelką grubą warstwą je uszczelniłem ze sobą . Efekt będę obserwował w trakcie użytkowania.Mam nadzieję , że mój opis naprawy pomoże komuś . POZDRAWIAM KOLEGÓW !!! NARA!!!
_________________
mambula
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga