Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] Ubytek płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
Reinmar 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 1999
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-13, 22:58   [Avensis T22] Ubytek płynu chłodniczego

Witam,
Miesiąc temu spotkała mnie następująca sytuacja: najpierw spostrzegłem, że nawiewy nie grzeją nawet po kilkunastu minutach jazdy. Zdziwiło mnie to trochę, ale temat nierozważnie zignorowałem (z braku czasu). Po kilku dniach, jadąc po mieście spostrzegłem, że wskazówka temperatury "wachluje" po skali i skacze momentami do czerwonego pola. Szybko się zatrzymałem i zobaczyłem, że w zbiorniczku nie ma w ogóle płynu.

Jako że nie byłem w 100% pewien czy dwa miesiące wcześniej zaglądając pod maskę skontrolowałem też płyn chłodniczy, kupiłem 2l i wlałem - wprost do chłodnicy i do zbiorniczka (wyszło trochę ponad max). Zacząłem się też przyglądać, czy nic nie cieknie, ale teraz mokro jest wszędzie, więc pod maską też wilgotno, do tego płyn przy wlewaniu mi się lekko rozlał.

Przez około tydzień było całkiem ok, więc o temacie trochę zapomniałem. Aż tu kilka dni temu - znowu nawiewy chłodne, patrzę pod maskę - zbiornik pusty. Czyli w miesiąc uciekły mi prawie 2l płynu.

Domyślam się, że czeka mnie wizyta u mechanika, ale mam wcześniej kilka pytań. Przepraszam jeśli będą głupie, ale nie znam się na temacie :)

1) Pod kurkiem wlotu płynu chłodniczego (tym wprost do chłodnicy, nie do zbiorniczka) zauważyłem taki otwór, w którym było sporo jakiegoś płynu (załączam zdjęcie) - wie ktoś co to za otwór?

2) Jaki byłby efekt jeśli płyn przedostawałby się do spalania? Większa ilość pary z rury wydechowej (nie zaobserwowałem), wzrost zużycia oleju (zaobserwowałem 3 miesiące temu, że zaczął ubywać - wcześniej niemal w ogóle)?

3) Jedyny kawałek mokrej blachy pod chłodnicą znajduje się mniej więcej w połowie szerokości samochodu, lekko w lewo patrząc na przeciwko samochodu i właśnie praktycznie równo pod tym otworkiem z punktu 1. Co prawda może to być deszczówka, ale dokoła jest sucho.


Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Piotrek.

DSC00945.JPG
Plik ściągnięto 127 raz(y) 124,13 KB

 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
WaLeC
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-14, 08:26   

Kolego ja miałem podobne objawy, wsiąkał mi płyn chłodniczy.
Okazało się, że to poszła pompa wody. Po wymianie i dolaniu płynu już kilka miesięcy i poziom ani drgnie. :lol:
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga