Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] Silnik przerywa, traci moc, ciężko nim wyprzed
Autor Wiadomość
Kapikus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 4
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-03-04, 15:38   [Avensis T22] Silnik przerywa, traci moc, ciężko nim wyprzed

Witam, taki temat założyłem już na bliźniaczym forum, ponieważ ten samochód jest dla mnie niezwykłą zagadką, a rozwiązania problemu poszukujemy już od pół roku. Mam nadzieję, że nie złamię żadnego z punktów Waszego regulaminu.

No więc tak. Samochód od pewnego czasu dziwnie przerywa. Jak już zacznie przerywać, to nie chce się na obroty wkręcać, wskazówka obrotów dziwnie skacze i nie ma przyjemności z jazdy. Zjawisko to wg. moich obserwacji dzieje się w bardzo losowy i nie zrozumiały dla mnie sposób. Auto stało parę tygodni u elektryka i nic nie wykrył.

A teraz o samochodzie
toyota avensis hatchback
rok produkcji 98,
silnik 1.6 z elektryką bosch

Samochód jest sprowadzony z Islandii, tam szwagier go kupił i przyjechał do Polski na własnych kołach. Zaczynał właśnie czasem tak delikatnie przerywać już za granicą. Myślał, że zależy to od temperatury, albo wilgotności powietrza.
W kraju wymienił rozrząd, komputer pokładowy z immobilizerem - sprzężone (albo nieszczelna klema lub wyładowanie atmosferyczne uszkodziło), świecę, kable i kopułkę. Wcześniej zamontował instalację gazową i to samo się dzieje zarówno na benzynie jak i na gazie. Jadąc na gazie i przełączając na benzynę jakby delikatnie pracował równiej. Ale wydaje mi się, że to dlatego, iż silnik dostosowany jest do benzyny a nie gazu.

Do wymiany została już tylko cewka, albo czujnik położenia wału. Tylko, że w tym modelu chyba nie ma takiego czujnika, a jest jakiś analizator spalin, czy coś takiego.
Ogólnie w Polsce ciężko jest dostać samochód z taką instalacją elektryczną. I dlatego poszukiwanie odpowiedzi jest utrudnione, ale tez niezwykle ciekawe
Szwagier uparł się, że nie sprzeda samochodu, choćby nie wie ile z nim musiał walczyć.
Pozdrawiam.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2010-03-04, 19:30   

a jak jest z paliwem i wtryskami pewnie nie sprawdzałeś, i czy podłączałeś do kompa może gdzieś w elektronice problem siedzi????

pozdro
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Vepsik 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2000
Nadwozie: Sedan
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-04, 23:00   

Ja takie "jazdy" miałem w ibizie. Kiedyś sama sobie wrzuciła 2 tyś obrotów na "4" i jechała jak z tempomatem (którego w niej nie było). Sama pod górkę utrzymywała 80km/h, po prostu mega zdziwienie. Poza tym dochodziło dużo problemów z odpalaniem. W tym przypadku zdiagnozowano problemy z sondą lambda, jednak to nie było to. Szczęśliwie okazało się, że po rozpracowaniu sondy problem znowu się pojawił w warsztacie i szybko podłączyli ją do komputera. Wynik - czujnik wału. Spadki mocy również pojawiały się przy cewkach - wymieniałem je 3 razy.
Nie jest to avensis ale może coś podpowiedziałem.

Michał
 
 
Kapikus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 4
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-03-06, 07:52   

To jest tak, że czasem jak zacznie się mulić, to wciskając nawet gaz do pełna nie chce wchodzić na wyższe obroty. Zachowuje się jakby traciła iskrę, albo była zalewana. Komputer został wymieniony na nowy, świece i kable. Została tylko cewka.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Vepsik 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2000
Nadwozie: Sedan
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-06, 09:36   

Sądzę, że to będzie właśnie to. Moja ibi też przy cewce nie chciała wchodzić na obroty mimo wciskania gazu w podłogę.

Michał
 
 
Kapikus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 4
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-03-16, 12:04   

Aktualizuję temat. Wymieniona została cewka zapłonowa. I nie ma poprawy.
Ale udało mi się zaobserwować dziwne zachowanie samochodu. Gdy postoi na niskich obrotach i chcę spokojnie ruszyć, dodając delikatnie gaz - samochód przerywa, czasem wręcz gaśnie. Po wciśnięciu sprzęgła i wyłączeniu biegu dzieje się to samo. Dopiero dodanie 'do dechy', lub spuszczenie nogi z gazu wprowadza samochód na równe obroty.

[ Dodano: 2010-03-23, 20:10 ]
No i problem rozwiązany. Przypadłość powodowała sonda lambda.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga