Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] Lampka ABS, Nowe radio, wymiana żarówki w tabl
Autor Wiadomość
Booro 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 16V benzyna
Rok: 2001
Nadwozie: Inne
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-07-30, 20:33   [Avensis T22] Lampka ABS, Nowe radio, wymiana żarówki w tabl

Witam jestem nowy na forum przywitam się tutaj tak szybko "Hej" ;P i mam takie o to pytania do was (specjalistów od naszych japońców")

1. Ciąglę pali mi się lapka ABS byłem u mechanika niby wszystko z abs ok niby zrobil nie paliło się kilka dni ale znów się niestety ta cholerna lampka pali... Nie wiem co sie dzieje mial ktos podobny przypadek?

2. Planowałem kupić jakiś transmiter FM aby słuchać mp3 ale niestety po przeczytaniu paru artykułów zniechęciłem się. I mam pytanie czy ktoś montował do toyoty dodatkowe radio? Ewentualnie może zmieniarke jakąś mp3 czy coś?

3. W tablicy rozdzielczej przepaliła mi się żarówka i tu pojawia się moje pytanie jak mogę zdjąć taką tablice? Bo z tego co widziałem zero śrubek jakby wszystko od środka było?

Pozdrawiam, Dziękuję z góry.
_________________
Żyje aby jeździć!
Jeżdżę aby żyć!
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Ruff_Ryder 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 65
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-30, 22:53   

Ad. 1 Może któryś z czujników przy kołach jest niesprawny dlatego pali się lampka. Podłącz auto pod kompa i zobacz jakim błędem sypie komp. Może w kodzie błędu dostaniesz informacje które koło powoduje problem i czy to wina czujnika.

Ad. 2 Ja u siebie zamontowałem cyfrową zmieniarkę tzw. X-CarLink będący emulatorem standardowej zmieniarki podłączanej z tyłu radia. Trzeba za to zapłacić trochę ponad 300zł na Alledrogo i osobiście nie radzę kupować urządzeń tańszych, które zbudowane są ze słabych przetworników dającyh niezadowalającą jakość dźwięku. Urządzenie jest małe porównywalne wielkością z np. smartfonem. Posiada wejście na kartę pamięci SD, USB oraz AUX. Ja używam karty SD. W każdej chwili możesz dodawać nowe utwory i usuwać stare. Przechowujesz je na karacie w katalogach emulujących płyty CD czyli CD01, CD02 itd. aż do CD06 po max 99 utworów w każdym katalogu. Jeśli masz sterowanie radiem z kierownicy to będzie ono współpracować ze zmieniarką. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie. Daj sobie spokój z jakimiś transmiterami bo to szajs.

Ad. 3 W T25 żeby dostać się do tablicy trzeba zdjąć fragment kokpitu tuż pod zegarami i jest to na zatrzaskach, które tzreba pociągnąć do siebie a dopiero pod spodem są śrubki więć w T22 może być podobnie więc szukaj pod zegarami jakiejś rozłącznej części kokpitu, która może być zamocowana zatrzaskami a pod spodem będziesz miał klarowną sytuacje co do śrubek. Spróbuj również na forum poszukać czy ktoś już tego nie rozbierał i nie napisał jakiejś instrukcji lub nawet zdjęć.
Ja znalazłem tu: http://(zakaz reklamy)/viewt...bc313ba7cb9c617
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
adiplo 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2000
Nadwozie: Wagon
Wiek: 43
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-07-30, 23:25   

Ad.2 - Masz t22 po lifcie - przecież tam jest standardowe radio które bez problemu można wymienić na każde inne.

Ad.3 - Najpierw musisz wykręcić dwie śrubki z ramki przed licznikiem. Wyciągasz tą ramkę i widzisz licznik przykręcony trzema śrubkami typu torx. Wykręcasz te śrubki, wyciągasz częściowo licznik, odpinasz 2 wiązki kabli i już masz licznik na kolanach.
Wymieniasz przepalone żarówki i skręcasz wszystko w odwrotnej kolejności.

Znalazłem - tu masz jak na dłoni: link
 
 
Booro 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.8 16V benzyna
Rok: 2001
Nadwozie: Inne
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-07-31, 02:08   

dzięki wszystkim za odpowiedź jutro będę próbował.. :)
Adiplo nie mam standardowego radia.. mam radio wbudowane z całym komputerem niestety :(

Z tą zmieniarką to jest dobra rzecz właśnie ją znalazłem na allegro za 350zł i chyba się skusze :)
_________________
Żyje aby jeździć!
Jeżdżę aby żyć!
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga