Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Avensis a zmiana auta
Autor Wiadomość
paolss 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2011-11-12, 16:04   Avensis a zmiana auta

Witam

Od 5 dni jeżdżę po salonach i szukam auta - chodzi o nowe auto którym będę jeździł u boku starego :) bo starej Ave nie zostawię :)
Kończy się leasing więc trzeba wybrać.
I teraz byłem w:
Toyota - jazda próbna nową Ave Wagon D4D 177
Honda - jazda próbna Accor Tourer po liftingu 2.0 iDECT
Opel - Insignia Tourer 2.0 CDTi

I teraz najtaniej wychodzi Opel...
W zasadzie z najlepszym wyposażeniem bo ma dosłownie wszystko i kosztuje 112500zł brutto
Silniki - spory wybór ... i nie są złe - na pewno lepsze niż w Hondzie.

Honda... Tutaj wygląd z zewnątrz i wewnątrz bije na głowe Avensis i Opla...
Ale Honda nie ma silników do tych aut...
Benzyna 156KM - wciskasz pedał gazu i nic się nie dzieje....
Diesel 150KM - wciskasz pedał gazu i prawie nic się nie dzieje....
Cena 139000zł brutto

Avensis -praktycznie nic się nie zmieniło - czułem się jak w moim aktualnym aucie :) - więc po co kupować nowe :)
121600zł brutto

Proszę o poradę - czy może jechać jeszcze do Mazdy popatrzeć na "6" i przekonać się że jednak muszę kupić Nowe Ave :)

Pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2011-11-12, 21:11   

Możesz jeszcze sprawdzić tę "6" oraz jakby Ci się chciało to Fiata Freemont-a - to ma znaczek fiata a tak na prawdę jest to amerykański Dodge Journey - tylko ma znaczki fiata (nawet deska jest Dogdge'a), Freemont w ofercie Fiata zastąpił dwa modele na raz - Cromę (z opinii użytkowników bardzo udana konstrukcja) i Multiplę
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2011-11-13, 10:00   

Opel teraz naprawdę zaskarbia sobie klientów, bo ma piękne i bardzo dobre auta. Może zlinczujecie mnie jak powiem teraz o francuzach. Nie wiem jakie auto potrzebujesz, to znaczy z jakiego segmentu, ale moim zdaniem warto zajrzeć do salonu Citroena i obejrzeć dwa nowe modele a mianowicie nowego C5 i najpiękniejszy samochód roku Citroena DS4(auto za 110tys zł ma skórzaną deskę rozdzielczą). Moim zdaniem nie warto się kierowac stereotypami że francuskie są be i kupić takie auto, które za 5-6 lat nadal będzie świeże.

Uważam że Toyota zbyt małym prokiem poszła do przodu z nową Avensis i to auto w zasadzie 2 lata po premierze już jest stare na tle konkurencji i mimo że to forum Toyoty odradziłbym Ci Toyotę na chwilę obecną, bo jest przestarzała na tle konkurencji...

Mówię Ci zastanów sie nad czymś francuskim, bo co przez ostatnie 3 lata pokazał Citroen lub Renault naprawdę jest godne podziwu.
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
paolss 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2011-11-13, 10:42   

Dzięki za podpowiedź :)
Co do Cytryny DS4 to fakt jest ładna ale większy sentyment mam do Forda Focusa :)

Co do wyboru Auta - to Avkę zostawiam i będę sobie nią jeździł - a i w sumie to Wagon więc jak będzie potrzeba przewieźć coś większego to będzie auto.

Aktualnie szukam auta dla siebie bo Avką jeździ teraz więcej żona :)
Z racji iż w aktualnie w segmencie aut typu Avensis / Accord nie ma zbyt dobrego wyboru to szukam także w niższych segmentach.
Zaintrygowało mnie także to że Ave ma zrobić lifting w 2012 więc aż szkoda było by ją teraz kupić a za 4 miesiące oglądać jak na światłach stoi obok mnie ładniejsza wersja :)

Lubię dynamiczną jazdę i dlatego też spodobał mi się Opel.
Jeździłem na próbnej Insignią z 2.0 210KM
Autko daje sporo frajdy z jazdy - spalanie 12l/100km....
Przed Avką miałem Focusa 1.6 TiVCT 115KM
I byłem także zadowolony bo autko lżejsze i dawało radę :)
Więc teraz zastanawia mnie Nowy Focus z silnikiem 182KM :)
Wnętrze autka jest naprawdę fajne - a i z zewnątrz mi się podoba.

W zasadzie to także Mondeo jest fajne i ma także fajne silniki diesel-a :)
Szczerze powiem - jak się chce coś naprawdę kupić to lepiej za dużo nie szukać :)
Już prawie kupiłem Oliwkową Ave ale znajomy wziął mnie do salonu Hondy - a jak już pojeździłem Hondą to czemu nie Oplem - a jak nie Oplem to czemu nie Fordem....
i tak pewnie zwiedzę jeszcze ze 4 salony :)


Pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-13, 19:57   

plesser napisał/a:
Moim zdaniem nie warto się kierowac stereotypami że francuskie są be i kupić takie auto, które za 5-6 lat nadal będzie świeże.

A moim zdaniem to nie są stereotypy tylko suche fakty. W najnowszym wydaniu Motoru jest zestawienie awaryjności samochód w poszczególnych klasach, można by rzec że Lexus IS zgarnia wszystko, Niemce bardzo wysoko, Japońce tak samo a Amerykany i France okupują ostatnie lokaty.

plesser napisał/a:
Uważam że Toyota zbyt małym prokiem poszła do przodu z nową Avensis i to auto w zasadzie 2 lata po premierze już jest stare na tle konkurencji i mimo że to forum Toyoty odradziłbym Ci Toyotę na chwilę obecną, bo jest przestarzała na tle konkurencji...

W którym miejscu T27 jest przestarzałe? Że nie ma DRL i turbo? Taka filozofia firmy. Działa to na korzyść przyszłych użytkowników bo mniejsze koszty serwisu i dłuższy żywot silników.
Dopracowali to co denerwowało w T25 czyli spalanie i zawieszenie. To już nie są ciepłe kluchy tylko samochód, którym można szybko i bezpiecznie pojeździć. W końcu zrezygnowali z tego bezsensownego bezpośredniego wtrysku i obniżyli spalanie (o ~1-1,5l) 2 litrowej benzyny a przy tym utrzymali osiągi T22FL za którym T25 nie nadążała niestety.
Chyba jako jedyny samochód ma skrzynię 6-cio biegową w każdej wersji i z każdym silnikiem.

Co do Insigni 2.0T to ma znajomy i spalanie 12 to ma jak nie naciska gazu. W normalnym cyklu to 14-17l miasto i 7-11l trasa. Jak dla mnie gorzej się prowadzi niż T27 i ma mikroskopijne wnętrze (mówię o liftbacku). Niewątpliwym plusem jest silnik ale nie wiadomo jak długo pociągnie przy tych wygórowanych parametrach.
 
 
don_pazurro 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: Inny
Rok: 2009
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-14, 11:59   

co do Ave - jeśli myslales nad dieslem 177 KM, to nie najlepszy wybor. Pali wyjatkowo duzo (testowalem go w wersjach Auris, RAV-4 i Corolla Verso, Lex IS220d i Ave) i naprawde zawsze to spalanie pozostawiało sporo do życzenia. Dużo lepszym wyborem byłby ten sam motor ale opcja 150 KM w automacie. Genialny to tandem. Moje wrażenia z jazdy opisałem tu:
http://testysamochodowe.p...mbi-na-wypasie/

Mówisz, że jeździłeś nią, ale jakbyś jeździł poprzednim modelem. No ja mam całkowicie odmienne odczucia. Zupełnie innaczej pracuje zawieszenie, jest teraz bardziej niemieckie, mniej komfortowe, a układ kierowniczy zdecydowanie zyskał na precyzji. Niestety jakość materiałów pogorszyła się, ale oczywiście nic nie trzeszczy, jednak obiektywnie - jest gorzej z tym w nowym modelu.

Masz jednak racje, na wiosne wchodzi Ave po lifcie, więc ja też skłaniałbym się już do wersji po FL (całkiem dobrze poprawili przód).

Co do Mazdy 6 - świetny wybór, auto nieco z zacieciem sportowym, świetne diesle, pewne uwagi można mieć do jakości wnętrza, ale chyba ze względu bezproblemowośći niską awaryjność poszedłbym w tę stronę niż w Opla. Aczkolwiek Insignia akurat w kat. do 3 lat jest liderem ,więc szansa że będzie lepiej później jest spora.

Ja niestety mam zastrzeżenia do diesla Opla. Tzn same silniki są ok, ale filtr DPF to pięta achillesowa marki. Wiem to, bo i w redakcji miel.iśmy z tym kłopot podczas testu. Jeśli więc robisz regularnie dłuższe trasy, to nie ma obaw, ale jeśli będziesz użytkowac auto w gęstym rychu ulicznym głównie lub na krókich dystnasach - wziąłbym benzne. Jesli wiec Insignia to właśnie PB polecam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
SubMac 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.0 diesel
Rok: 2008
Nadwozie: Wagon
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-25, 22:24   

Panowie,

Mam dylemat - co wybrać? Zastanawiam się nad Avensisem Wagon w automacie. Przebieg roczny, to 40-45 tys. Km. Zamierzam nim pojeździć 3-5 lat.
Zakup na firmę (kredyt lub leasing - jeszcze się gryzę).

Czy Waszym zdaniem korzystniej jest zakupić benzynę 2.0, czy też diesel'a 2.2 jak wspomniałem powyżej w automacie?
Wersja Sol+ ewentualnie Prestige (raczej ta pierwsza).

Z góry dziękuję za Wasze cenne komentarze :-)

Pozdrawiam weekendowo, M.

PS. Przepraszam, jeśli nie ten wątek, ale jestem tu nowy...
_________________
Subaru? Nie dziękuję. Postoję ;)
 
 
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2012-02-26, 09:39   

witam

jak robisz takie przebiegi to tylko diesel a poza tym proponuje leasing i nową ave ja tak zakupiłem i jestem zadowolony przynajmniej w koszty faktury wrzucisz. a w toyocie mają zaje.... warunki leasingowe ja dostałem 101%.

pozdro
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
SubMac 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.0 diesel
Rok: 2008
Nadwozie: Wagon
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-26, 10:43   

Witaj,

Dziękuję za odpowiedź. Zaskoczony jestem leasingiem Toyota Bank, bo mi zaproponowali ponad 112% (nie pamiętam dokładnie), ale znacznie korzystniej wypada przy tym choćby BZ WBK Leasing z ich 107%.

Pozdrawiam, M.
_________________
Subaru? Nie dziękuję. Postoję ;)
 
 
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2012-02-27, 18:26   

witaj

zapytaj jeszcze raz bo w ulotkach na nową ave widziałem znowu leasing 101%

pozdro
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga