Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] Jakość dźwięku w nowej Avensis
Autor Wiadomość
Mateusz G 
Czasobywacz



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2011
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-13, 18:16   [Avensis T27] Jakość dźwięku w nowej Avensis

Witam kolegów

Czy to zależy od wersji wyposażenia czy również odczuwacie niezbyt wysoką klasę głośników zainstalowanych w T27. Brak jak we wcześniejszej wersji dodatkowo zainstalowanych głośników wysoko tonowych znacznie obniża walory dźwiękowe.

Czy podzielacie tą opinię ? Może ktoś wprowadzał jakaś "modernizację"


W niektórych broszurach reklamowych widziałem w schowku podłokietnika gniazdo USB u mnie jest tylko AUX. Czy ktoś może dokładał dodatkowo ? czy jest szansa współgrania z pamięcią USB do odtwarzania MP3 ?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2011-11-13, 18:23   

witaj
kolega to nie jest wina głośników tylko odtwarzacza ja wymieniłem w serwisie na stację multimedialną z dvd i tv taką dedykowaną dla avensis a nie oryginał i powiem że mnie zaskoczyła strasznie gra rewelacyjnie. na filmie dvd jeszcze bardziej rewelka dżwięk przestrzenny no nie wiem co jeszcze można wymieniać. co do korekcji dżwięku ustawień cała masa polecam.
co do schowka ja podłączyłem ipod-a prze aux i chodziłe spoko teraz w stacji mam wyjście dedykowane dla ipod-a i nie mam pytań co do jakości dźwięku.

pozdro
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Mateusz G 
Czasobywacz



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2011
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-13, 18:30   

Na stację multimedialną raczej się nie zdecyduje a nawigacje to auto mape polecam mimo jej strasznej "dziadoskości" czasami.

Samochód używam do pracy i zaskoczył mnie fakt że nawet a Aurisie 2010 można w schowku wpiąć pamięć USB i słuchać MP3 bez problemu a tu takiej opcji niema. W pierwszym momencie myślałem że koło gniazdka w schowku właśnie jest ukryty ale jak zobaczyłem samo AUX był smutek i rozczarowanie.
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-13, 19:44   

Mateusz G napisał/a:
Brak jak we wcześniejszej wersji dodatkowo zainstalowanych głośników wysoko tonowych znacznie obniża walory dźwiękowe.

Przecież T27 ma głośniki wysokotonowe, nawet więcej bo jest pełen 3-way dla strefy z przodu i 2-way z tyłu.
Jak dla mnie ten niefirmowany żadną marką zestaw 11 głośników gra lepiej niż JBL z RAV4 i Infiniti z Insigni. Tony wysokie i średnie są dobrze reprodukowane ale brakuje mocy dla wooferów co szczególnie denerwuje przy głośniejszym słuchaniu. Myślę, że problem załatwiłby procesor dźwięku podpięty pod fabryczną nawigację i wyprowadzenie sygnału na wzmacniacz.

Mateusz G napisał/a:
W niektórych broszurach reklamowych widziałem w schowku podłokietnika gniazdo USB u mnie jest tylko AUX.

Gniazdo USB jest dodatkowo płatne. Moduł kosztuje koło 950zł i nie działa z dużą nawigacją.
Ja chciałem zamontować ale niestety się nie dało. Zostało tylko wejście liniowe ale nie jest źle jeżeli chodzi o jakość dźwięku, brakuje tylko sterowania z poziomu nawigacji.
Ostatnio zmieniony przez Schwefel 2011-11-13, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Mateusz G 
Czasobywacz



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2011
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-13, 19:48   

" Moduł kosztuje koło 950zł "

Czy ktoś spotkał się z takim modułem do kupienia ?
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-13, 19:53   

Jest dostępny w katalogu akcesoriów do T27 -> http://sklep.toyota-biela...etails&prid=539
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mat2807 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2011
Nadwozie: Wagon
Wiek: 40
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Pzn/Wrc
Wysłany: 2011-12-01, 22:08   

Nawiązując do tematu tego wątku i pierwszego posta:
Mam bazową wersję audio - fabryczne radio CD i 6 głośników i trzeba przyznać, że gra to strasznie płasko. Nawet podstawowe radio w moim poprzednim aucie (Octavia 2 z 4 głośnikami) dawało pewną głębię odsłuchu.
Przeglądając fora i Internet wiem, że problemem jest przede wszystkim radio. Jednak nie zdecyduję się na nawigację za 6000 PLN ani na wymianę radia na niefabryczne. Czy w związku z tym dołożenie dodatkowego wzmacniacza do odtwarzacza polepszy doznania słuchowe? Możecie ewentualnie coś doradzić?
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-01, 23:44   

Zaczynasz od tyłka strony. Samo radio ma niewielki wpływ na reprodukcję basów. Zacznij od pełnego wygłuszenia drzwi dobrą matą (STP/Dynamate), jak dalej będzie słabo to wymiana przedniego 2waya + wzmacniacz z wejściem po highlevel żeby obyło się bez konwerterów sygnału hi->lo.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
helens
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2012
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: elbląg
Wysłany: 2013-12-03, 01:21   

Cytat:
Gniazdo USB jest dodatkowo płatne. Moduł kosztuje koło 950zł i nie działa z dużą nawigacją.
Ja chciałem zamontować ale niestety się nie dało. Zostało tylko wejście liniowe ale nie jest źle jeżeli chodzi o jakość dźwięku, brakuje tylko sterowania z poziomu nawigacji.


Witaj. Mam problem z odtwarzaniem mp3 z usb. Nawigacja (taka zwykła toyoty) nie widzi usb. To znaczy moduł jest wyświetlany ale jako jedyny podświetlony na szaro i nie można nic z nim zrobić, włączyć czy skonfigurować.
To jak się korzysta z usb bo kombinowałem i nic? Może po prostu gniazdo u mnie jest "niedrożne".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga