Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Avensis 2.0 D4D Gaśnie i problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
sebamazur 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-07, 11:51   Avensis 2.0 D4D Gaśnie i problem z odpalaniem

Witam , mam problem z moja toyota mianowicie, kupiłem auto jakieś 3 msc temu przez pierwszy miesiac wszytko bylo ok troche ciezko odpalala (nie palila na ,,cykniecie'' tylko chwile trzeba bylo ja potrzymac na rozruszniku ) pewnego dnia stanałem na swiatlach i auto zgaslo . Chwila na rozruszniku i odpalila i zaczelo sie to dziac coraz czesciej . Pojechalem do mechanika podpial komputer . Brak jakiegokolwiek bledu . Czyli standardowo wymienilem wszystkie filtry . Cud , problem nagle znikl . Po tygodniu znowu to samo . 3 dni jezdze i wszystko ok (caly czas dziwnie odpala ) ale nie gasnie , a po 3 dniach nagle znowu zaczyna gasnać . Do tej pory jak zgasla to odpalala od razu ale ostatnie kilka razy ma problem z zapaleniem mecze ja na rozruszniku ok 10-15 sek najpierw aczyna przebierac tak jak by rozpedza sie i odpala . Znalazelm gdzies na forum ze moze to byc wina masy aku sprawdzilem fakt byla zardzewiala , odkrecilem wyczyscilem przepialem w inne miejsce , i znowu tydzien bylo ok i znowu gasnie . Wie ktos moze czym to jest spowodowane ? Z gory ziekuje za pomomc . Pozdrawiam Sebastian
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-11-07, 14:37   

D-4D nie odpala na cyknięcie. Silnik musi wykonać obrót, żeby pompa wtryskowa wytworzyła odpowiednie ciśnienie. W Twoim przypadku trzeba byłoby sprawdzić układ paliwowy. Na początek smok w baku paliwa... może być przytkany u przy niskich obrotach ma problem z zassaniem paliwa. Warto też sprawdzić przewody paliwowe, czy nie ma gdzieś jakiejś nieszczelności. Jak te elementy będą ok, to pozostaje pompa wtryskowa. Tyle co mi się nasuwa na myśl... może ktoś ma jeszcze jakieś inne koncepcje?
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
sebamazur 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-01-03, 14:02   d4d

jakis miesiac temu ayto zgaslo i juz nie chce odpalic ;/ 3/5 mechanikow nie podjelo sie naprawy ;/ macie moze jakies pomysly od czego zczac ? Komputer nie pokazuje zadnego bledu kontrolka od silnika tez sie nie pali
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga