Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] POMOCY!!!! Twarde sprzęgło, czy to dwumasa?
Autor Wiadomość
banio13 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2013-12-13, 11:30   [Avensis T25] POMOCY!!!! Twarde sprzęgło, czy to dwumasa?

Witajcie! Wiem, że temat wielokrotnie włkowany, ale mam dylemat czy wymienić dwumas... Ale po kolei. 2005 r przebieg około 250 tys. Osobiście zrobiłem prawie 60 tyś km, wszystko fajnie tylko ze praktycznie odkąd kupiłem auto sprzęgło mi strasznie ciężko chodziło. Słyszałem że Avki tak mają, właściwie się przyzwyczaiłem, zwłaszcza że sprzęgło bierze dobrze i nie słyszę tych metalicznych odgłosów świadczących o skończeniu dwumasy. NO I do wczoraj bo podczas wymiany sprzęgła sprężarki klimatyzacji poprosiłem mechanika żeby zwrócił uwagę na głośniej pracujący silnik.
Mechanik stwierdził że układ wydechowy ok ale dwumas do wymiany. Swoją tezę poparł ciężko pracującym sprzeglem, jakimiś drganiami na pedale sprzęgła( ja ich nie wyczuwam!:-!) no i glosniejsza pracą silnika! I stąd moja gorąca prośba do bardziej zorientowanych forumowiczów .... czy faktycznie odcierpieć te 3500 zł ( tyle wycenił za całość naprawy materiały firmy Sahz czy coś takiego, podobno dobre) Dodam że jestem przygotowany na ten wydatek- budżetu mi nie zrujnuje mam tylko dylemat czy to to...... a cha czasem na gorącym silniku po zgaszeniu i ponownym odpaleniu cały mi wibruje do chwili odpalenia , podobno też to objawy dwumasy.... Z góry dziękuję za pomoc. i pozdrawiam!
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 951
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-13, 13:40   

200tys.km to już początek problemów z dwumasą. Co do ciężko chodzącego sprzęgła to też tak miałem w T22 i każdy mówił, że ten typ tak ma, a po wymianie na LUKa sprzęgło chodzi leciutko jak w dużo nowszych modelach.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2013-12-13, 14:36   

Mi też od zakupu ciężko chodzi sprzęgło, od tego czasu zrobiłem 150 tysięcy i nakrecone mam 350 i auto jakos jezdzi ;-)

Sprawa z wibracjami na gorącym silniku to równie dobrze może być rozrusznik lub wtryski.
_________________
 
 
 
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-12-13, 20:21   

Avensis T22 D-4D. Moje sprzęgło ciężko chodziło od początku jak kupiłem czyli od 260tys do 310tys przebiegu. Ostatnie 20tys szarpało przy ruszaniu i dodatkowo doszedł dźwięk świerszcza. Te świergoty to początek dwumasy. Przy 310 tys oprócz świergotania, ciężkiej pracy, szarpania i dość wysokiego "brania" doszło jeszcze tykanie dwumasu (szczególnie słyszalne przy rozruchu i postoju). Tego nie można było już bagatelizować, bo sprawa mogła zakończyć się w końcu na lawecie. Odstawiłem autko do mechanika i wymienione zostało: sprzęgło z dwumasem LUK, uszczelniacz wału, jakaś rurka od wysprzęglika, płyn wysprzęglika i olej w skrzyni biegów. Całość kosztowała mnie 3100 brutto. Obecnie mam 322tys sprzęgieło pracuje lekko, bierze ładnie jak powinno, nic nie swierszczy itp. Do tego płyn wysprzęglika jest ładny, przejrzysty, przed wymianą był brudny.

Sama ciężka praca sprzęgła to wina docisku sprzęgła a nie dwumasy. Może warto sprawdzić wysprzęglik?
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mech z toyoty 
Normalniak


Typ: Audi
Silnik: Inny
Rok: 2016
Nadwozie: Inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd: wrocław/sobótka
Wysłany: 2013-12-13, 21:11   

za 1700 można załatwić sprawę i olać dwumas tylko nie chińskie koło sztywne najlepiej używane oryginalne t22 i t25 silnik cd oczywiście koszt podany jest z wymianą w takich pieniądzach powinniście się zamknąć i nie słuchajcie pierdół typu że źle wpływa na skrzynię bo jest całkiem odwrotnie pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą zapraszam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga