Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Zmiana podświetlenia licznika na białe
Autor Wiadomość
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-09-10, 18:02   [Avensis T25] Zmiana podświetlenia licznika na białe

Więc tak, na tarcze indygo od Moman`a nie ma jak na razie szans.
Postanowiłem więc sam coś zrobić w tym kierunku.
Powiem krótko, wyszło prześlicznie i nie czuję potrzeby dalszego upiększania

Modyfikacja:

- Wymieniłem wszystkie pomarańczowe diody na śnieżno białe (podświetlanie cyferblatu oraz wyświetlaczy).
- Wskazówki zrobiłem żywo czerwone.
- Pozmieniałem kilka diodek piktogramów na własne kolorki.
- Zminiłem także czerwoną diodę otwarcia drzwi na niebieską-migajacą (sprawa gustu).
- Podłączyłem także istniejącą diodę/piktogram do świateł jazdy dziennej DRL, teraz gdy włączam zamontowane DRLy zapala mi się także w liczniku piktogram, o użyciu tych świateł.

Zastosowałem ledy smd o podwyższonej jasności (z podświetlania matryc laptopowych jako, że mam dojście do nich ze zbitek, koszt=demontaż).
Oryginalny cyferblat tarczy na szczęście jest przeźroczysty, co jest dużym ułatwieniem (można stosować diody jakie się chce).

Cała operacja jest dość czasochłonna, wymaga skupienia w pracy i spokoju
bowiem do wymiany jest całkiem sporo diodek, które na dodatek toyota przykleiła, co utrudnia ich demontaż

Wskazówki demontuje sie prosto, montaz także nie sprawia trudności, należy je tylko ustawić ponownie na zerach.
Jeśli ktoś nie ma zdolności manualnych lub nie czuje się na siłach, chętnie mogę wykonać taką zmianę pdświetlenia licznika. Trzeba tylko podrzucić do mnie (Gdańsk) zegarki na jeden dzień (najlepiej na sobotę), demontaż ich jest banalnie prosty (wykręcić 2 śruby i wypiąć 2 kostki w 5 minut) ... Przy okazji wymyłem w plynie do naczyń skurzone elementy zegara, teraz sa prawie jak nówki :-)

Obecnie prócz zegarów wymieniłem w autku wszystkie pomarańczowe podświetlania na białe oraz żarówki na ledowe...
Zabawy było kupę, ale efekt końcowy BAJKA.

UWAGA: elementy należy demontować/lutować lutownicą z odseparowanym galwanicznie grotem, w innym przypadku można uszkodzić układy.

kilka fotek:



Cztery modyfikacje liczników już mam za sobą :) jesli ktoś sobie nie radzi, to może podesłać mi licznik do wymiany koloru podświetlania, wszelkie ustalenia na priv. Polecam.
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
Ostatnio zmieniony przez unperson 2012-01-26, 23:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Bunio 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 35
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-09-13, 21:30   

Mogłeś zrobić te zdjęcia w nocy albo w porze wieczorowej byłby bardziej widoczny efekt a tak nic szczególnego.
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 951
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-14, 15:46   

Mówisz, że zastosowałeś smd o podwyższonej jasności i to Cię nie razi w nocy? Bo dla mnie oświetlenie seryjne jest ok, nawet trochę za mocne.
 
 
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-09-14, 17:21   

Schwefel napisał/a:
Mówisz, że zastosowałeś smd o podwyższonej jasności i to Cię nie razi w nocy? Bo dla mnie oświetlenie seryjne jest ok, nawet trochę za mocne.


hehe seryjne ?? to Tobie chyba zamontowali normalne ledy, bo moje to porażka, zero widoczności ...
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2011-09-14, 22:03   

@unperson - może miałeś oświetlenie ustawione na minimalnym poziomie - pomijając zmianę kolorystyki - może wystarczyło przestawić poziom świecenia na wyższy lub na maxa - i podświetlenie miałoby odpowiedni poziom
 
 
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-09-16, 07:09   

matti napisał/a:
@unperson - może miałeś oświetlenie ustawione na minimalnym poziomie - pomijając zmianę kolorystyki - może wystarczyło przestawić poziom świecenia na wyższy lub na maeraz swieci "normalnie"xa - i podświetlenie miałoby odpowiedni poziom


No prosze Cię ... ja i jakaś 100 ludzi miała ten sam problem ? poczytaj fora
może poprostu Tobie się zchrzaniło sterowanie oświetleniem ;-) i teraz świeci "normalnie", ja osobiście nie znam ani jeden zadowolonej osoby.
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Mateush 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Wiek: 38
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-09-24, 23:55   

A co z komputerem pokładowym? Też da rade zmienić kolor podświetlania?
 
 
 
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-09-29, 19:05   

Mateush napisał/a:
A co z komputerem pokładowym? Też da rade zmienić kolor podświetlania?


Tak, zmieniłem ale... Niestety tam jest trochę większy problem ponieważ sa 2 żarówki a nie ledy i za bardzo po wymianie na ledy nie chca "gadac" za chiny nie mogłem sobie z tym poradzić więc zapodałem napiecie pojawiające się "za właczeniem lamp" ale w wolnej chwili poproacuję nad tym jeszcze. Problem to także samo wytłumienie podświetlenia, nie mam tak grubego kawałka matowej plexi aby rozproszyć ledy których musiałem dać więcej niż 2 w oryginale, ale pracuję nad tematem bo ogólnie nie podoba mi się końcowy efekt ....
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Irokez 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2011-09-30, 18:31   

unperson napisał/a:
matti napisał/a:
@unperson - może miałeś oświetlenie ustawione na minimalnym poziomie - pomijając zmianę kolorystyki - może wystarczyło przestawić poziom świecenia na wyższy lub na maeraz swieci "normalnie"xa - i podświetlenie miałoby odpowiedni poziom


No prosze Cię ... ja i jakaś 100 ludzi miała ten sam problem ? poczytaj fora
może poprostu Tobie się zchrzaniło sterowanie oświetleniem ;-) i teraz świeci "normalnie", ja osobiście nie znam ani jeden zadowolonej osoby.


Ja jestem zadowolony z jasności. Jest bardzo jasne. Mam automatyczne światła dzienne (fabryczne), więc w dzień nie przyciemnia się deska. Wieczorem już jestem zmuszony przełączyć wyłącznik świateł na włączone, bo cyferblat już oślepia, a tylko wtedy działa przyciemnianie.

Inna sprawa, że nie podoba mi się parę innych rozwiązań:
- Pomarańczowy - kwestia gustu, fajniejszy biały jak w Lagunie II;
- Kontrolki rezerwy nie widać, ma praktycznie ten sam kolor, gubi się też czerwony ręczny itp.;
- Brakuje mi podświetlenia przycisków w podsufitce - tak jak w Lagunie II. Nocą po omacku szukam wyłącznika światła wewnątrz.

Pozdrawiam.

PS ile sztuk tych diod idzie na podświetlenie cyferblata i w jakim rozmiarze są te SMD (np 1206?).
 
 
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-10-02, 13:46   

Irokez napisał/a:
unperson napisał/a:
matti napisał/a:
@unperson - może miałeś oświetlenie ustawione na minimalnym poziomie - pomijając zmianę kolorystyki - może wystarczyło przestawić poziom świecenia na wyższy lub na maeraz swieci "normalnie"xa - i podświetlenie miałoby odpowiedni poziom


No prosze Cię ... ja i jakaś 100 ludzi miała ten sam problem ? poczytaj fora
może poprostu Tobie się zchrzaniło sterowanie oświetleniem ;-) i teraz świeci "normalnie", ja osobiście nie znam ani jeden zadowolonej osoby.


Ja jestem zadowolony z jasności. Jest bardzo jasne. Mam automatyczne światła dzienne (fabryczne), więc w dzień nie przyciemnia się deska. Wieczorem już jestem zmuszony przełączyć wyłącznik świateł na włączone, bo cyferblat już oślepia, a tylko wtedy działa przyciemnianie.

Inna sprawa, że nie podoba mi się parę innych rozwiązań:
- Pomarańczowy - kwestia gustu, fajniejszy biały jak w Lagunie II;
- Kontrolki rezerwy nie widać, ma praktycznie ten sam kolor, gubi się też czerwony ręczny itp.;
- Brakuje mi podświetlenia przycisków w podsufitce - tak jak w Lagunie II. Nocą po omacku szukam wyłącznika światła wewnątrz.

Pozdrawiam.

PS ile sztuk tych diod idzie na podświetlenie cyferblata i w jakim rozmiarze są te SMD (np 1206?).


Ja bym jeszcze dodał do minusów brak fabrycznego podświetlania panela sterowania lusterkami, ogólnie w passacie B5FL i B6 podoba mi się pomysł podświetlanych piktogramów na wszystkim, co służy do przełączania (no może zmieniłbym tą czerwień na biel)
Avka jakaś taka biedna w te wizualizacje, a szkoda :-(

Pozdrawiam

szczerze mówiąc nie liczyłem ile jest diod, ale niebawem będę robił kolejny zegar na biało to policzę, diody oryginalnie zamontowano powiększone w bialych oprawach, na dodatek sa przyklejone co utrudnia demontaż (pisałem o tym wczesniej) ja montuję z demontażu podświetlania matryc bo mam do nich dojście, uważam że są to fajne markowe ledy, świecą czystą bielą.
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
KonradM84 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-11-09, 13:46   

unperson, unperson, Zrobiłeś fajne podświetlenie w Avensisie.Jaki rodzaj diód zastosowałes w tym swoim podswietleniu Avensisa? Ile sztuk razem musiałeś zużyć?
 
 
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-12-17, 08:27   

KonradM84 napisał/a:
unperson, unperson, Zrobiłeś fajne podświetlenie w Avensisie.Jaki rodzaj diód zastosowałes w tym swoim podswietleniu Avensisa? Ile sztuk razem musiałeś zużyć?


Wyżej pisałem, ledy poszły z podświetlania zbitych laptopowych matryc LCD, a ile ich poszło na sam licznik ponad 40 sztuk, a wszystkich... kto to policzy ;-)

W razie czego mam spory zapas mogę odsprzedać po 50gr/szt, lub wymienić podświetlanie.
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
McGREGOR 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 32
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-03-13, 20:55   

hmmm... może niektórych to jak widzę kręci, ale jakbym chciał mieć ringi to kupiłbym BMW, białe podświetlenie jest też chyba w Mercedes Benz ... moim zdaniem cały pic polega na tym żeby mieć auto w oryginale ... mnie się ten oryginalny kolor podświetlenia nawet podoba, na pewno lepszy niż w jakim kolwiek hyundaijjjuuu - niebieska kupa ble:/

no ale jak ktoś lubi ;)
 
 
Irokez 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-03-13, 21:09   

W oryginale ok, ale na przykład kontrolka rezerwy w kolorze podświetlenia to lekko nie teges musiał być Japończyk.
Białe zegary ma też Laguna II i wygląda to świetnie.
Niebieskie - tak, wioska na maxa.

Brakuje jednak mi podświetlenia chociażby guzików w podsufitce. Mogli zgapić to z Francuza.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga