Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Problem z automatem 2.4 VVT-i
Autor Wiadomość
Zubi87
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-19, 12:00   [Avensis T25] Problem z automatem 2.4 VVT-i

Witam wszystkich forumowiczów.
Szukałem w googlu pomocy od dłuższego czasu trafiając też na sporo tematów tego forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Mój problem ze skrzynią jest taki, że zimna zmienia biegi bez problemu. Po nagrzaniu praktycznie nie da się jechać, są problemy z wrzuceniem biegu po przełączeniu z [N] na [D], bardzo długo "wyje" zanim zmieni bieg w czasie jazdy. Wsteczny raczej działa, może szarpnąć przy zapinaniu ale jest lepiej niż z biegami "do przodu".

Silnik to 2.4 VVT-i a automat jest pięciobiegowy.

Zarys historyczny ;) Na A1 do Gdańska jechałem ze stałą, dużą prędkością przez cały odcinek Toruń-Gdańsk. Po zatrzymaniu się na bramkach zjazdowych (cały czas wrzucone [D] na hamulcu) już nie ruszyłem. Zepchnąłem, ostygł i z trudnościami dojechałem do centrum. Dalej powrót lawetą. W Warszawie skrzynia rozebrana - czarny olej (wymieniany był jakieś 2000 km przed tą wyprawą), dużo elementów spalonych. Wszystko co było widać, że jest zniszczone zostało wymienione, skrzynia złożona, zalana olejem i... nadal to samo. Zimna działa super, jak złapie temperaturę zaczyna wariować jak wcześniej. Komputer nie pokazuje żadnych błędów dla skrzyni (mam dwa związane z sondami lambda).

Czy ktoś się z tym spotkał i wie co może być przyczyną?

[ Dodano: 2013-11-27, 11:32 ]
Witam ponownie.

Naprawdę nikt nie spotkał się z takim przypadkiem? Zastanawiałem się czy może to być wina zużytego sprzęgła (konwertera) ale nie mam pewności i nie chciałbym wywalać kolejnych pieniędzy na coś co nie wiem czy jest przyczyną i pomoże :-|

[ Dodano: 2013-12-10, 23:01 ]
Odświeżam temat. Widzę po tematach, że macie ogromną wiedzę na temat naszych autek. Czy mój problem naprawdę jest tak niespotykany? Skrzynia/model tak mało popularny?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga