Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] sprzeglo
Autor Wiadomość
kisiu26 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Inne
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-08-12, 09:44   [Avensis T25] sprzeglo

Witam
Prosze o pomoc. kupilem niedawno Toyote . Wymienilem rozrzad.. chodzila bez zarzutu. Niedawno pojawil sie problem ze sprzeglem. W srodku przy pedale to podobno norma-tylko trzeba na oliwic lub wymienic tulejke. Wiekszy klopotam ze przy nacisnieciu slysze jak chrebesci sie jakies lozysko. Co mozna z tym zrobic.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
rudiszubert 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 25
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2014-12-29, 18:37   

U mnie po wciśnięciu sprzęgła do końca , bywa czasem tak , że nie chcą wchodzić biegi , a w czasie jazdy 3 bieg wchodzi ze zgrzytem . W lato próbowałem odpowietrzyć , ale nie było powietrza .Pedał poszedł do góry i jakiś czas miałem spokój . Pod autem i pod pedałami - sucho . Prawdopodobnie pomogło to , że podczas odpowietrzania , podparłem pedał sprzęgła na maksa do góry i pewnie wpłynęło więcej płynu . Jak próbowałem odpowietrzać w sposób taki jak przy hamulcach przez pompowanie i odpowietrzanie , nie było powietrza. Czy jest możliwe , aby przepuszczał któryś tłoczek , ale tak , żeby nie było wycieku płynu ? Czy są w częściach zamiennych , same tłoczki , które dla świętego spokoju , bym wymienił ? Jak sprawdzić czy to siłownik czy pompa jest temu winna ?
T25
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
jarkuw 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 18
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-02-19, 07:05   

Witam. U mnie też się pojawiły kłopoty ze sprzęgłem. Problem to szarpanie które występuje podczas ruszania na 1 biegu. Zauważyłem to wcześniej ok 2 lat temu w trasie. W jednej chwili nie mogłem płynnie ruszyć - szarpało autem jakby koła się ślizgały. Zdarzyło mi się to jeszcze kilka razy ale zawsze w długiej trasie typu wakacje i dystans powyżej 200 Km w jedną stronę, lato czy zima bez znaczenia. Obecnie zaczęło mi się to częściej przytrafiać nawet na dystansie 2-3 Km, nieraz 1-3 razy w tygodniu a nieraz miesiąc bez objawów. Jak myślicie czy to sprzęgło się kończy czy może zapowietrzony wysprzęglik bądź jego awaria? Auto ma na liczniku 200 tyś. km. Płyn hamulcowy wymieniany pół roku temu po wakacjach gdzie występowało szarpanie, od tego zacząłem.Co radzicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga