Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Toyoty
Autor Wiadomość
yag
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-08, 13:18   Zakup Toyoty

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post, szukałem trochę informacji w Internecie na temat aut, początkowo przymierzałem się do Corolli, ale z racji tego, że za kilka miesięcy będę woził nie 2, a 3 osoby plus wózki itp, będzie chyba potrzebne większe auto.

W związku z tym chciałbym prosić o pomoc w wyborze Avensis, na 99% wersja T25.

Jeśli chodzi o budżet, to 30-35k PLN max.
Paliwo - tu jestem otwarty, czytałem gdzieś, że dieselki dynamiczniejsze, ale niektóre lekko awaryjne (2.2 chyba). Ale raczej skłaniałbym się ku benzynie (boję się, że jak w dieslu coś klęknie, to będzie bolało po kieszeni, kiedyś już to przerabiałem)
Silnik - max. 2 litry, fajnie by było, żeby palił rozsądnie, ale i po wciśnięciu gazu żeby sobie dobrze radził.
Nadwozie - kombi

Czy są jakieś roczniki, wersje silnika itp których powinienem się wystrzegać? Ewentualnie takie, których powienienem szukać :)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące silnika, bo to jest główny problem jeśli chodzi o wybór auta.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-12-08, 14:17   

Doświadczenia w temacie benzynek toyoty wiekszego nie mam, ale "ze slyszenia" wiem, ze gaz to niekoniecznie dobry pomysl (szczegolnie w wersji 1.8), ale tak jak pisalem doswiadczenia w tej materii nie mam.

Co do dieselka to powiem tak - jak dzis bym kupowal auto, po jakichs tam doswiadczeniach ze swoja, to wybral bym ten sam silnik. Silniki 1CD czyli 2.0 116km są chyba najbardziej udane jeśli chodzi o diesele w tym modelu.

Pewnie wiecej "ciekawostek" napiszą koledzy bardziej wszechstronnie obeznani z tematem, bo moja opinia jest oparta jedynie o wiedze z forum i doswiadczenia z wlasnym autem ;)

pozdro i powodzenia w szukaniu :)
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
yag
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-08, 15:14   

Dziękuję za info o dieslu, przeglądam właśnie otomoto itp, większość aut ma ok 200kkm przebiegu, nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, mianowicie zakładając że zdecyduję się na autko w okolicach właśnie 200 tys. przebiegu, z jakimi kosztami na wejściu powienienem się liczyć? Nie chodzi o wymiany płynów, ale jakieś większe sprawy, rozrząd itp? Jak to w Toyotach wygląda?
 
 
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-12-08, 17:30   

rozrząd wymienia się w dieselu co 105 000, jednak niezależnie od przebiegu warto wymienić. Koszt wraz z pompą wody od ok. 1200zł do ok. 1800zł na oryginalnych albo porównywalnych z oryginałem częściach razem z robocizną, zależnie gdzie będziesz wymieniał. Płyny, filtry oczywista oczywistość, a reszta to już chyba według potrzeb.

Aha we wszystkich benzynkach masz rozrząd na łańcuchu więc ten problem odpada :)

Co do diesela to może okazać się przy takim przebiegu konieczna wymiana dwumasy (koszt w granicach 2000zł) ale to nie reguła - generalnie dwumasy w T25 są dużo trwalsze niż w T22 - Ja u siebie mam potwierdzone (auto od pierwszego właściciela w polsce) 275 000 i dwumasa w oryginale :D

Oczywiście nie namawiam cię na diesela ale na pewno jest ich u nas więcej niż benzynek i łatwiej wyrwać coś godnego uwagi, chociaż z drugiej strony jeśli jesteś zdecydowany na nadwozie kombi to też będziesz miał w czym wybierać nawet jak postawisz na benzynę.

EDIT:
zapomniałemo jeszcze jednym, przednie lampy, chyba większość posiadaczy T25 przed FL już miała z tym do czynienia. W xenonach szybko zużywają się odbłyśniki, koszt regeneracji 150zł-200zł za lampę, w lampach halogenowych wytapiają się gniazda żarówek, koszt lampy w zamienniku to około 200zł-250zł lub regeneracja ale tu ceny nie znam. Generalnie problem bardzo dobrze znany i szeroko opisywany na wszystkich forach, z regeneracją też nie ma większego klopotu, bo jak komuś oddasz swoje lampy to na pewno twoje nie będą pierwszymi lampami z ave, które ten człowiek będzie regenerował :D
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Agustyn 
Czasobywacz



Typ: Inne
Silnik: 1.4 benzyna
Rok: 2000
Nadwozie: VAN
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 49
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-12-21, 13:49   

Samochód ma swoją ugruntowana markę. Dobry na długie trasy, wygodny i niezawodny. Drobne naprawy zawsze się pojawią , ale generalnie bez problemów przez 5 lat.
_________________
<dziękuję za ofiarowany czas>
 
 
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-12-21, 21:55   

Agustyn napisał/a:
Samochód ma swoją ugruntowana markę. Dobry na długie trasy, wygodny i niezawodny. Drobne naprawy zawsze się pojawią , ale generalnie bez problemów przez 5 lat.

Jeszcze masz jakieś konkrety do dodania? Człowieku, w ciągu jednego dnia napisałeś siedem postów z czego wszystkie są spamem. Czemu to ma służyć?
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga