Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] Dźwięk po puszczeniu pedału gazu
Autor Wiadomość
bartek203 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2016
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 26 Kwi 2024
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2024-04-26, 22:50   [Avensis T27] Dźwięk po puszczeniu pedału gazu

Cześć,
to mój pierwszy post na forum, więc zarazem przywitanie, zatem witam Was serdecznie, dobrze że istnieją takie strony.
Od kilku tygodni jestem posiadaczem Toyoty Avensis 2.0 benzyna, 2016, oczywiście ze skrzynią CVT. Dopiero "uczę się" tego auta, stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych. Chodzi (prawdopodobnie) właśnie o skrzynię biegów.
Wszystko działa wspaniale. Musiałem się przyzwyczaić do skrzyni, ale jest ok. Pracuje dobrze - nie szarpie, wszystko dzieje się płynnie. Nic w jej pracy nie wzbudza moich zastrzeżeń. Natomiast wciąż zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie dziwny dźwięk, który słyszę po tym, jak puszczę pedał gazu. Jest to dość specyficzny dźwięk, niezbyt głośny (niektórzy nie zwróciliby na to uwagi, dźwięk niesłyszalny z siedzenia pasażera, ani z tyłu, sam nie wyłapałem go podczas jazdy przed zakupem), rodzaj "szurania", jakby ocierania się o siebie jakiś części, jednostajny, nic nie dudni, nic nie stuka, nic nie dzwoni. Słyszę go z lewej strony. Rozważałem różne możliwości - myślałem, że może to kwestia hamulców, że coś tam ociera (tarcze i klocki do wymiany za 3-5 tys.), ale potem zauważyłem, że dzieje się to tylko po puszczeniu pedału gazu. Nie słyszę tego dźwięku przy otwartym oknie. Parę dni temu wymieniałem opony na letnie i poprosiłem o zwrócenie uwagi na to, czy nic tam nie ociera. Niby jakaś blaszka była zagięta, ale jej odgięcie nic nie dało - mam mieszane uczucia, co do tej diagnozy.
Drugą moją myślą była skrzynia biegów. Wiem, że w skrzyni było robione łożysko i wymieniany "olej" (nie dalej niż 20 tys. km temu), ale wcześniejszy właściciel utrzymywał, że ponadto wszystko było ok, że też miał swego czasu obawy o skrzynię, ale została gruntownie sprawdzona, wymieniono łożysko, olej i wszystko było ok (i teoretycznie dalej jest). Przyznam, że ufam tym słowom. Nie mogę powiedzieć, że coś działa nie tak, dlatego postanowiłem zapytać co o tym sądzicie? Czy znacie ten dźwięk, o którym mówię? Być może jest tak, że skrzynia hamuje po puszczeniu gazu i jest to normalne(to by mnie bardzo uspokoiło)? CVT wydaje różne, nieznane mi dotąd, dźwięki. Ale może nie jest to normalne i powinienem podjąć jakieś działanie, bo być może teraz wystarczy wydać parę stów, a jutro trzeba będzie wymieniać całą skrzynie. Dlatego bardzo proszę o pomoc i Wasze opinie. Z góry dziękuję.
  
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mech z toyoty 
Normalniak


Typ: Audi
Silnik: Inny
Rok: 2016
Nadwozie: Inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 132
Skąd: wrocław/sobótka
Wysłany: 2024-04-26, 23:12   

to może być skrzynia k 114 lubią jęczeć i ta naprawa jedno łożysko ??? i do tego pewnie chińskie bo org kosztuje tysiaka pozdr
_________________
https://centrumajk.pl/
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
bartek203 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2016
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 26 Kwi 2024
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2024-04-26, 23:16   

Prawdę mówiąc, wątpię żeby wydanie tysiaka, było jakimś szczególnym problemem. Samochód był raczej serwisowany w należyty sposób. Natomiast dźwięku, który słyszę z pewnością nie nazwałbym "jęczeniem", to raczej coś "szorstkiego".
Z tego, co wiem jedno łożysko.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga